Appetit Grecja – smaki kolory, zapachy, melodie… – dziś premiera

front APPETIT GRECJA OK 1500x1500

Kolejna podróż , smaki, kolory, zapachy, melodie. W kolekcji Appetit nie mogło zabraknąć Grecji kolebki cywilizacji i niezwykle interesującej kulinarnie krainy. Oliwki i wino, Grek Zorba, błękit morza i okiennic na Santorini, Grecja jest niezwykła i kusi swoją wyjątkowością turystów, którzy przez cały rok poszukują w niej wytchnienia i inspiracji. Z ogromną ciekawością odkrywałam najbardziej charakterystyczne smaki- ciasto filo, ser feta, bogactwo warzyw i owoców, proste smaki, jak zwykle okazały się najlepsze. Przepisy, którymi dzielę się na Appetit Grecja to jedynie namiastka kuchni greckiej, warto wybrać się w poszukiwaniu tych smaków z dobrym przewodnikiem- w Atenach znalazłam restauracje, które w nowoczesny sposób i z szacunkiem do tradycji otworzyły mi oczy (a raczej podniebienie) na zupełnie wyjątkowe połączenia, takie jakich nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Odnalezienie młodej sceny muzycznej było nie lada wyzwaniem. Grecy nie przebijają się do świadomości odbiorców muzyki innej niż tradycyjna w jakiś szczególny sposób a dzieje się tam w tym temacie sporo 🙂 I podobnie jak z kuchnią odnalezioną w zakamarkach ateńskich uliczek młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą tradycję z nowoczesnością, szukają innego sposobu na pokazanie swojej wrażliwości niż tylko poprzez granie folku. Zapraszam do Grecji smakowanej i słuchanej moim podniebieniem i gustem muzycznym.
Gia mas!


Asia Chacińska

 

 

 

 1. Despenis Trichromi – Closing Doors
  2. Evripidis And His Tragedies – Abroad
  3. Minor Project – Insignificant
  4. Tango With Lions – Kite
  5. Nalyssa Green – Snow
  6. Katerina Makavou – O Trelos
  7. Nefeli Walking Undercover – The Turkish Coffee Waltz
  8. Maria Louka – Pes
  9. Moa Bones – I Wish
  10. Carte Postale – Rio
  11. Lion Of Athens – Global
  12. The Man From Managra – A Promise
  13. Irene Skylakaki – In The Light
  14. Etten – Lappugla
  15. Plastic Flowers – Summertime Pop
  16. Raining Pleasure – Rainbow

 

„Appetit” to unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie.

 

Autorką  serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch, Portugalii i Szwecji a już od lutego także i Grecji