„Weź nie pytaj”. Premiera teledysku Pawła Domagały

W sieci pojawił się właśnie pierwszy teledysk do piosenki „Weź nie pytaj” zapowiadającej album „1984”. Piosenka powstała z chęci dzielenia się radością, autorem tekstu jest Paweł Domagała, a muzykę skomponowali wspólnie z Łukaszem Borowieckim, producentem muzycznym płyty. 

„Weź nie pytaj” jest obok „Szczęścia” moją najbardziej radosną piosenką. Chciałem tą radością podzielić się z innymi. Inspiracją była myśl, że jestem szczęśliwym człowiekiem, i tak naprawdę wszystko, co istotne jest bardzo proste i dostępne dla każdego. Było to dla mnie, być może banalne, ale wielkie odkrycie. Parafrazując C.S Lewisa, „Weź nie pytaj” powstała z mojego osobistego „zaskoczenia Radością” – mówi Paweł Domagała.

Reżyserem i realizatorem teledysku jest Paweł Łukomski (Studio 35).

 

Debiutancka płyta „Opowiem Ci o mnie”, okryła sie złotem, a single “Jestem tego wart” i  “Gdybyś była” mają już około 14 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. Krótko po zakończeniu trasy koncertowej promującej płytę Paweł Domagała i Łukasz Borowiecki rozpoczęli pracę nad kolejnym albumem. Według starej piłkarskiej zasady, że nie zmienia się zwycięskiej drużyny, do współpracy zaprosili tych samych muzyków – perkusistę jazzowego Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza „Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza, a na klawiszach zagrał Piotr Wrombel. Paweł Domagała zagrał na gitarze, Łukasz Borowiecki na basie. Bardzo się cieszę, że chłopaki przyjęli zaproszenie, bo to naprawdę fantastyczni  muzycy i cudowni ludzie. Granie z nimi to nie tylko przyjemność muzyczna, ale także towarzyska, co też jest bardzo istotne, bo relacje między nami przekładają się na muzykę. – mówi Paweł.

„1984” to rok urodzenia Pawła Domagały, a płyta jest rodzajem podsumowania i pierwszej rundy w meczu: Paweł Domagała kontra świat. Premiera albumu już w listopadzie 2018 roku. Zależy mi, by każda płyta była spójną tematycznie opowieścią, a każdy utwór dopełniał poprzedni. „1984” to sentymentalna podróż do przeszłości 35-latka, który na chwilę zatrzymuje się i sprawdza, co wydarzyło się w jego życiu. Pyta, czy jest sobie wierny i czy spełniły się jego marzenia. Nie jestem hip-hopowcem i nie piszę o swoim świecie 1 do 1, ale życie jest dla mnie inspiracją, by dzielić się emocjami i przemyśleniami.  – podkreśla Paweł.

Można już zamawiać preorder „1984” z dodatkami (koszulki, bluzy, płyty z autografem, a nawet dożywotni wstęp na koncerty) https://bit.ly/2MqOcV9

O Pawle

Paweł Domagała, czyli człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Znany między innymi z filmów: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” i „Exterminator. Gotowi na wszystko”. Występuje w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Kwadrat, współpracował z Kabaretem na Koniec Świata. Przygotowuje się do debiutu reżyserskiego. Więcej na stronie: www.paweldomagala.pl