Riverside – nowy album „Wasteland” i trasa koncertowa „Wasteland Tour 2018”

Riverside powraca do gry! Już pod koniec września ukaże się siódmy krążek zespołu, następca doskonale przyjętego „Love, Fear and The Time Machine”, który – jak zapowiada sam zespół – ma być cięższy, bardziej mroczny i obracający się w klimatach „postapo”. Najnowszy album będzie nosił tytuł „Wasteland” i będzie pierwszym albumem nagrywanym przez zespół jako trio, już bez zmarłego w 2016 roku gitarzysty Piotra Grudzińskiego.

Lider zespołu Mariusz Duda podkreśla, że tak emocjonalnej płyty w karierze zespołu nie było jeszcze nigdy.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze, bo nagrania wiąż jeszcze trwają, to ta płyta po prostu zaora. Klimat jest gęsty, melodie są świetne, jest ciężar i przestrzeń. „Wasteland” łączy w sobie emocjonalność dwóch pierwszych płyt i produkcyjną dojrzałość dwóch ostatnich, tworząc bardzo unikatową i oryginalną całość. Przede wszystkim jednak jest to nasze najbardziej emocjonalne dzieło i nie wiem czy kiedykolwiek pod jakimkolwiek względem będziemy w stanie je przebić. Takie płyty chyba powstają raz na całe życie.”

W związku z premierą nowej płyty Riverside wyrusza również na trasę koncertową „Wasteland Tour”. Znamy już listę polskich miast, w których wystąpi zespół:

12.10 GDAŃSK, B90

 

13.10 POZNAŃ, TAMA

 

14.10 WROCŁAW, A2

 

16.10 KATOWICE, MIASTO OGRODÓW

 

18.10 TORUŃ, OD NOWA

 

20.10 KRAKÓW, STUDIO

 

21.10 WARSZAWA, HALA KOŁO

 

Sprzedaż biletów startuje już 1 czerwca i będzie można je nabyć między innymi na stronie zespołu: www.riversideband.pl

Najnowszy album „Wasteland” ukaże się pod koniec września dzięki firmie Mystic Production w Polsce i Inside Out/ Sony Music za granicą.

Więcej informacji wkrótce.