NOWY SINGIEL I KLIP BAASCHA Z UDZIAŁEM MARY KOMASY.

Piosenka „Dare To Take” jest najnowszym singlem Baascha promującym album „Grizzly Bear With A Million Eyes”. Do piosenki powstały remiksy przygotowane przez projekt LASY, Manoid oraz Sept. Autorem oryginalnego teledysku w stylu retro jest fotograf – Bartek Wieczorek.

Najnowszy singiel Baascha pt. „Dare To Take”, zaśpiewany w duecie z Mary Komasą jest jednym z najbardziej tanecznych utworów artysty. Jednocześnie z singlem ukazał się teledysk, który wyreżyserował znany i ceniony fotograf – Bartek Wieczorek. W teledysku Baaschowi towarzyszy Mary Komasa.

„Klip został nagrany na taśmie filmowej 16mm. Poszło jej w sumie 700 metrów! Operator Kajetan Plis trzymał rolki taśmy w lodówce, gdzie czekały na specjalną okazję.” – mówi Baasch o kulisach powstania teledysku.

W nagraniu utworu „Dare To Take” wziął udział Tomasz Mreńca (skrzypce), oraz współpracujący na stałe z Baaschem Robert Alabrudziński (perkusja). Na osobno wydanym singlu, oprócz albumowej wersji utworu „Dare To Take” będzie można posłuchać trzech remiksów, przygotowanych przez projekt LASY, Manoid oraz Sept.

Singiel i teledysk promują najnowszy album Baascha zatytułowany „Grizzly Bear With A Million Eyes”, który ukazał się w kwietniu 2017 roku w Nextpop. Pierwszym singlem promującym album był „Kind of Coma”.

Zobacz teledysk Baasch feat. Mary Komasa „Dare To Take”:

Baasch to wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najbardziej cenionych i oryginalnych artystów na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. Muzyka Baascha to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. Sam pisze, komponuje i produkuje swoje nagrania. Wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy, wydane przez Nextpop: „Corridors” (2015) i „Grizzly Bear With A Million Eyes” (2017). Skomponował także muzykę do głośnego filmu „Płynące Wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Baasch współpracuje z dużą częścią polskiej ambitnej sceny elektronicznej. Pracował z takimi artystami jak: Rysy, BOKKA, Mary Komasa, Novika, Wojtek Urbański, Agim i wielu innych.

Posłuchaj najnowszej płyty Baascha: https://wmg.lnk.to/GrizzlyBearWithAMillionEyes


Najbliższe koncerty Baascha:

11.04 – Wrocław – Stara Piwnica – BAASCH
12.04 – Toruń – NRD – BAASCH
14.04 – Warszawa – Niebo – BAASCH
27.04 – Poznań SQ – BAASCH x URBANSKI
28.04 – Berlin – FilmPolska Festival – BAASCH
29.04 – Kraków – BAASCH