Joscho Stephan – następca Django Reinhardta zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednego z największych współczesnych gitarzystów uważanego za następcę legendarnego Django Reinhardta!

Joscho Stephan z zespołem wystąpi 23 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1

Dla gitarzystów przygotowujących się do Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie to znakomita okazji do podziwiania niezrównanej techniki Mistrza, nazywanego często „najszybszym gitarzystą świata”!

Gościem specjalnym koncertu będzie wrocławski wirtuoz gitary klasycznej Krzysztof Pełech

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry.
Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.
Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem.
„Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, „Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

„Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!” – tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach.
Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Skład zespołu:

Joscho Stephan – solo guitar
Sven Jungbeck – rhythm guitar
Volker Kamp – double Bass
Sebastian Reimann – violin

23.04.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata

JOSCHO STEPHAN QUARTETT feat. Krzysztof Pełech

bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl