Jess Glynne, Macklemore i Dan Caplen w nowym singlu Rudimental „These Days”!

Laureaci BRIT Awards, multiplatynowa formacja Rudimental, zaprezentowała kolejną po „Sun Comes Up” piosenkę, zapowiadającą trzeci studyjny materiał! Utwór nosi tytuł „These Days” i pojawia się w nim kilkoro znakomitych gości.

Piers Agget, Amir Amor, Kesi Dryden i DJ Locksmith, czyli członkowie Rudimental, współpracowali przy nagraniu „These Days” z utalentowaną Jess Glynne, Macklemore’em oraz Danem Caplenem. To właśnie Dan, jeden z największych talentów na scenie soul/R&B, w 2016 roku zaprezentował Anglikom wersję demo piosenki. Kolejną osobą, która ją usłyszała, był Macklemore. Kompozycja spodobała mu się tak bardzo, że od razu zapragnął wziąć w niej udział. Następnie do tego wyjątkowego przedsięwzięcia dołączyła Jess Glynne.

W utworze wyprodukowanym przez Johna Ryana (m.in. Maroon 5, Kendrick Lamar) brytyjska formacja nawiązała do muzycznej tradycji, którą pomieszała ze współczesnymi, bardziej eksperymentalnymi i charakterystycznymi dla siebie brzmieniami.

Przypomnijmy, że wcześniejszy singel „Sun Comes Up” feat. James Arthur okazał się wielkim przebojem, a na samych Wyspach pokrył się złotem. W streamingu posłuchano go do tej pory ponad 65 mln razy.

Rudimental ma na koncie BRIT Award oraz ponad 3,1 mln sprzedanych singli w samej tylko Wielkiej Brytanii. Obydwie płyty zespołu: „Home” (2013) oraz „We The Generation” (2015) zdobyły szczyty list przebojów, a na drugim albumie znalazł się hit „Lay It All On Me” z udziałem Eda Sheerana.