Pół wieku od premiery legendarnego „Strange Days” The Doors

„Love Me Two Times”, „When The Music’s Over”, „Strange Days”, People Are Strange” – to kilka evergreenów zespołu The Doors, pochodzących z drugiej płyty.

POSŁUCHAJ

Album „Strange Days” miał premierę 25 września 1967 roku, czyli niedawno skończył 50 lat. Z okazji jubileuszu przygotowano jego specjalne wydanie, które od piątku 17 listopada jest dostępne w sprzedaży.

Płyta „Strange Days” ukazała się zaledwie parę miesięcy po legendarnym debiucie. Dotarła do trzeciego miejsca listy „Billboardu”. Piosenki Jim Morrison, John Densmore, Robby Krieger i Ray Manzarek nagrali w studio Sunset Sound w Hollywood, a produkował je Paul A. Rothchild. Tam też została zarejestrowana pierwsza płyta. Sesja była dłuższa niż ta kilka miesięcy wcześniej, bo Doorsi mieli większy budżet na nagrania. W studiu zespół po raz pierwszy użył magnetofonu ośmiościeżkowego.

Pół wieku po premierze „Strange Days” przygotowano go w formie podwójnego CD, na którym zamieszczono oryginalny miks mono oraz miks stereo. Miks mono jest także wydany na winylu.

Rocznicowe wznowienie wyprodukował Bruce Botnick, który był inżynierem dźwięku podczas oryginalnej sesji „Strange Days”. On też dokonał remasteringu utworów. Miks mono po raz pierwszy ukazuje się w formie CD. Ceniony dziennikarz muzyczny David Fricke napisał notkę do okolicznościowego wznowienia. Do książeczki dodano zestaw wcześniej niepublikowanych zdjęć The Doors.

Tracklista „Strange Days (50th Anniversary Deluxe Edition)”:
CD 1: Original Stereo Mix
CD 2: Original Mono Mix

1.         „Strange Days”
2.         „You’re Lost Little Girl”
3.         „Love Me Two Times”
4.         „Unhappy Girl”
5.         „Horse Latitudes”
6.         „Moonlight Drive”
7.         „People Are Strange”
8.         „My Eyes Have Seen You”
9.         „I Can’t See Your Face In My Mind”
10.       „When The Music’s Over”

LP: Original Mono Mix Strona 1
1.         „Strange Days”
2.         „You’re Lost Little Girl”
3.         „Love Me Two Times”
4.         „Unhappy Girl”
5.         „Horse Latitudes”
6.         „Moonlight Drive”
Strona 2
1.         „People Are Strange”
2.         „My Eyes Have Seen You”
3.         „I Can’t See Your Face In My Mind”
4.         „When The Music’s Over”