Premiera albumu Tragarzy z elementami oldschool’owymi. Nowy projekt z pogranicza hip-hopu, funky i reggae.

Tragarze to nowy projekt, z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków. Ich debiutancki album promuje singiel Paranoje. Płyta jest dostępna od 17 listopada 2017 roku. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz dj Twister. Refleksyjne teksty na płycie zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70-tych i 80-tych. W nagraniach wzięli udział liczni goście, m.in. Bonson, Dominika Barabas, Robert Cichy, Kuba Knap.    

Twórcy zespołu Tragarze – Chillu, Przemek, Pelo i dj Twister – to czwórka przyjaciół. Zanim rozpoczęli wspólny projekt, każdy z nich szedł swoją muzyczną drogą – każdy inną, ale właśnie w różnorodności tkwi ich siła. Dlatego na ich debiutanckim albumie mieszają się: style muzyczne – wiodący jest hip-hop, wzbogacony o dźwięki funky i reggae – ale też powaga z humorem, nowe z dobrze znanym.

Album Tragarzy, dostępny od 17 listopada, zawiera dwanaście nowych utworów oraz dwa elektroniczne remiksy. W singlu Paranoje, z gościnnym udziałem Bonsona i Dominiki Barabas, ożywają na nowo dobrze znane myśli Stanisława Barei z filmów Co mi zrobisz jak mnie złapiesz Brunet wieczorową porą.

Teksty na naszej debiutanckiej płycie są dość refleksyjne, ale my sami jesteśmy optymistami. Dlatego niektóre zwrotki okraszamy ponadczasowymi tekstami z kultowych filmów Barei, Karpińskiego, czy Zarzyckiego, które wprowadzają odrobinę humoru i lekkości do naszej twórczości. Często sami, w rozmowach, odwołujemy się do tych cytatów, dlatego bardzo szybko w procesie tworzenia stało się jasne, że wykorzystamy nasze ulubione cuty w piosenkach. – wyjaśnia Chillu, lider Tragarzy.

Oprócz cytatów ze starych filmów, retro klimat albumu podkreśla muzyka nagrana oldschoolowymi instrumentami. W utworach słychać m.in. Organy Galanti X360 z ’78 roku oraz nieprodukowany już model Fender Rhodes MK I z ’73 roku.

Trzon Tragarzy tworzą: Nataniel Marsal Cabitango znany jako „Chillu”, wcześniej wokalista zespołu Raggafaya. Przemek Kazaniecki, wcześniej współtwórca projektów trip-hopowych, obecnie wokalista i tekściarz Tragarzy. Piotr „Pelo” Gołdych, producent, klawiszowiec odpowiedzialny za brzmienie zespołu. Grzegorz Czerkasow, znany jako dj Twister, który wybrał cytaty z filmów i wkomponował je w piosenki. W nagraniu albumu Tragarzy wzięli udział specjalni goście: Dominika Barabas, Bonson, Olek Różanek, Robert Cichy, Kuba Knap, Nordyk, Pan Trol, Łukasz Górewicz, Roma.

* * *

Tracklista: 

1. INTRODUKCJA

2. PARANOJE feat. Bonson, Dominika Barabas

3. IMADŁA feat. Nordyk, Pan Trol

4. ZADOWOLONY JESTEM feat. Fikou

5. RAJ feat. Kuba Knap

6. KOLEJKI

7. ZEPPELINY feat. Dominika Barabas

8. SZERYF

9. DALEKO CZY BLISKO

10. ZNASZ MNIE DOBRZE feat. Robert Cichy

12. PODAM CI PULS

13. ZEPPELINY feat. Dominika Barabas (Urbanski remiks)

14. RAJ feat. Kuba Knap (Tropiki remiks)

Facebook: https://www.facebook.com/tragarze/