Warsaw Guitar Plus Festival już w ten weekend!

W najbliższą sobotę Warszawa stanie się stolicą gitary. Wszystko za sprawą drugiej edycji festiwalu Warsaw Guitar Plus, tym razem organizowanego w klubie „Hybrydy”. Gwiazdą imprezy będzie amerykański wirtuoz Carl Verheyen. Początek festiwalu o 17.00, bramy klubu zostaną otwarte godzinę wcześniej.

Verheyen to nie tylko znakomity muzyk, ale również pedagog i publicysta. Oprócz kariery solowej, ma także w swoim artystycznym CV współpracę z wieloma gwiazdami światowego showbusinessu. Przez lata współpracował z ikoną rocka – Supertramp. Jako solista debiutował trzy dekady temu albumem „No Borders”, ostatni – jak dotąd – „The Grand Design” ukazał się przed rokiem. Verheyen solo to piorunująca mieszanka bluesa, rocka i jazzu, oczywiście przyprawiona gitarową wirtuozerią. – To gitarzysta z najwyższej półki, a koncerty to prawdziwy mistrzowski popis – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Carl Verheyen zagra w Warszawie w kwartecie, a towarzyszyć mu będą: Marco Corcione, Dave Marotta i Darby Todd.

Na scenie „Hybryd” będzie można również posłuchać argentyńskiej gitarzystki i wokalistki Vanessy Harbek oraz międzynarodowego projektu jazzmana Piotra Pociaska.

Bilety na Warsaw Guitar Plus Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Zapraszamy także na oficjalną stronę festiwalu www.guitarplus.pl oraz fejsbukowy fanpage.