Tegoroczny Imielin Blues Festival coraz bliżej!

Znamy datę oraz artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Imielin Blues Festival. Dwudniowe święto bluesa – już po raz ósmy – odbędzie się w Domu Kultury „Sokolnia”. Tradycyjnie nie zabraknie również konkursu dla młodych wykonawców. 

– Na zgłoszenia artystów, którzy chcą spróbować swoich sił w konkursie czekamy do 10 listopada pod adresem mailowym: sokolnia@imielin.pl – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor festiwalu. – Jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody, więc warto wziąć udział! – dodaje.

Finał konkursu zaplanowano na 18 listopada w samo południe. Wystąpią w nim najciekawsi wykonawcy, wyłonieni przez jury spośród nadesłanych materiałów. Laureaci zagrają również pierwszego dnia festiwalu w koncercie głównym, który rozpocznie się o 18.00. Tego dnia na scenie „Sokolni” będzie można posłuchać Tandety Blues Band oraz formacji Leszka Windera – Czarny Pies. To zespół działający w dosyć płynnym składzie, zawsze jednak można liczyć na obecność tuzów rodzimego bluesa, jazzu i rocka. Z grupą współpracują między innymi: Krzysztof Ścierański, Jerzy Piotrowski, Jan Gałach, czy Michał Kielak).

Niedziela także stać będzie pod znakiem polskiego bluesa i to w znakomitym wydaniu. O 18.00 na scenie pojawi się duet Sebastian Riedel – Sylwester Kramek, na co dzień muzycy Cree. Będzie więc okazja, by posłuchać klasycznych kompozycji zespołu w akustycznych wersjach.

Na finał VIII Imielin Blues Festival zagra rodzima legenda gatunku – Easy Rider. To bez wątpienia jedna z najdłużej działających grup bluesowych w Polsce. Debiutowali w 1980 roku i szybko zyskali popularność dzięki występom na największych ówczesnych festiwalach z Rawą Blues i Jarocinem na czele. Koncertowali również u boku walijskiej legendy rocka – Budgie podczas ich pamiętnej trasy po naszym kraju.

Easy Rider ma długą historię, ale… wyjątkowo skromną dyskografię. Zespół dowodzony przez braci Andrzeja i Jarosława Wodzińskich wciąż pozostaje jednak koncertową atrakcją, o czym można będzie przekonać się naocznie w DK „Sokolnia”.

Wstęp na festiwalowe koncerty jest wolny.

Fanpage na facebooku: facebook.com/imielinblues