Dave Gahan śpiewa na solowym krążku Null + Void. Pod tym szyldem kryje się współautor piosenek Depeche Mode – Kurt Uenala. Premiera 3 listopada.

Dave Gahan gościnnie zaśpiewał w piosence Null + Void „Where I Wait”!  Głos frontmana Depeche Mode usłyszymy w singlu promującym album „Cryosleep”.

Pod szyldem Null + Void kryje się Kurt Uenala, długoletni współpracownik „Depeszów”, współautor i producent kilku piosenek z ostatnich krążków uwielbianej w Polsce grupy.

Wspólny singiel Null+Void z Davem Gahanem usłyszymy już 11 października, zaś premiera albumu zapowiedziana jest na początek listopada.

„Where I Wait” z charakterystycznym głosem Gahana to piosenka, która z pewnością usatysfakcjonuje każdego fana Depeche Mode. Krążek Null + Void, z którego pochodzi, to powrót do szlachetnych źródeł muzyki syntezatorowej – taneczny, często mroczny, choć przecież niepozbawiony melodii i nowofalowego klimatu. Autor płyty, urodzony w Szwajcarii, mieszkający w Nowym Jorku Kurt Uenala (aka Kap10Kurt), ma już na swoim koncie produkcje solowe – np.świetny synth-popowy kawałek „Die Sleeping”, światowe uznanie przyniosła mu jednak współpraca z takimi gigantami jak Moby, The Kills czy właśnie Depeche Mode. To Kurt jest współautorem kilku kawałków z albumów „Delta Machine” i „Spirit” oraz współodpowiedzialnym za ostateczny brzmieniowy kształt tych krążków. 

Miłość Kurta do starych syntezatorów i mrocznych brzmień elektronicznych pozwoliła mu na stałe zagościć w należącym do Gahana nowojorskim Studio Blanco, gdzie powstawała część materiałów na krążki Soulsavers i ostatnie dzieła „Depeszów”. Tym razem Uenala debiutuje niezwykle udanie w projekcie solowym Null + Void, a na krążku „Cryosleep” poza Dave’m Gahanem towarzyszą mu muzycy Black Rebel Motorcycle Club, The Raveonettes, Light AsylumThe Big Pink. To niezwykle satysfakcjonująca brzmieniowa podróż – przez historie nowej fali, synth popu i brzmień Detroit; wszystko spowite mroczną syntezatorową mgłą, napędzane tanecznym rytmem, wzbogacone intrygującymi wokalami. Dotychczas  album promowały klubowe klasyki w stylu electro: „Asphalt Kiss” i „Paragon”.

Singiel Null + Void z Davem Gahanem usłyszymy już 13 października i towarzyszyć mu będzie video, z udziałem wokalisty, które wyreżyserował Timothy Saccenti. To także wieloletni współpracownik Depeche Mode (teledyski do „Heaven” czy „Going Backwards”).  Cały album Null + Void „Cryosleep” do sklepów trafi 3 listopada.

NULL + VOID „Cryosleep”

Premiera : 3 listopada

NoPaper Records / hfn

Tracklisting:

01. Falling Down (feat. Black Rebel Motorcycle Club)

02. Into The Void

03. Asphalt Kiss

04. Where I Wait (feat. Dave Gahan)

05. Come To Me

06. Take It Easy (feat. The Big Pink)

07. Foreverness

08. Paragon

09. Hands Bound (feat. Shannon Funchess)

10. Lost And Blind