Ten Typ Mes: „To mój koncert i klip życia”

Już 5 września, 10 miesięcy po wydaniu przełomowego „AŁA.”, poznamy najnowszy kawałek Tego Typa Mesa, „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”. Podczas niepowtarzalnego wydarzenia powstanie niezwykły klip: kręcony na żywo w technologii 360, bez dubli, z publicznością i bezpośrednią transmisją w Internecie. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Wideo do nowego utworu nakręcone będzie bezpośrednio przed koncertem i transmitowane na żywo na Facebooku –  i w całości filmowane z 360-stopniowym polem widzenia. Akcja zacznie się jeszcze na zapleczu sceny, którym będzie… klatka schodowa warszawskiej kamienicy. Kiedy Mes będzie schodził po schodach, żeby wyjść na ustawioną przed budynkiem scenę, zrobi się trochę wspomnieniowo.

W „Tymczasem (Poczuć się dobrze)” raper powraca bowiem m.in. do początków swojej kariery i wczesnych lat współzałożonej przez siebie wytwórni Alkopoligamia – a w klipie pojawią się osoby, o których opowiada. Finałem tej historii będzie wyjątkowy koncert w industrialnym otoczeniu Instytutu Chemii Przemysłowej, z wizualizacjami wprost na ścianach budynku.

Szczegółowe informacje o miejscu wydarzenia znajdą się na Facebooku Mesa oraz marki EB, która jest sponsorem. Nagranie klipu, koncert, a także otwierające wieczór wywiady i spojrzenie za kulisy produkcji, będą transmitowane na żywo na fanpage’u właśnie piwa EB.

Kampania EB zbudowana jest wokół idei „tymczasem” – złotego wieku wczesnej dorosłości, kiedy zamiast długofalowych planów ważniejsze jest eksperymentowanie i zbieranie doświadczeń, życie tu i teraz. – Kiedy usłyszałem o „tymczasem”, od razu zacząłem sobie notować pomysły na kawałek – opowiada Ten Typ Mes. – Napisałem o moich doświadczeniach związanych z tym nie do końca stabilnym czasem w życiu. Każdy wers niesie ze sobą moje wspomnienie lub aktualny pogląd, nie siliłem się na „wejście w skórę” kogoś innego.

Zasadnicza część klipu będzie kręcona jako master shot – jedno długie ujęcie, towarzyszące Mesowi od startu do wyjścia na scenę. Wszystko oczywiście transmitowane będzie wprost do serwisów społecznościowych, nie ma tu więc miejsca na duble, montaż czy pomyłki. – Niosę na sobie presję – cytuje własny tekst Mes. – Nie wiem, jak to wyjdzie, ale lubię wyzwania. Dla mnie to zdecydowanie klip i koncert życia!

– Ten projekt to świetna ilustracja tego, jak myślimy o EB. Chcemy dać naszym odbiorcom autentyczne doświadczenia i Mes świetnie wyczuł ten klimat – wyjaśnia Igor Zajda, brand manager tej marki. – Zdecydowaliśmy się sponsorować realizację teledysku artysty oraz koncert, bo będzie to wydarzenie niepowtarzalne, jedyne, tu i teraz. A to idealnie wpisuje się w klimat marki i to, o czym mówi EB.

Sam koncert również filmowany będzie kamerą 360°, zawieszoną nad głowami słuchaczy i swobodnie krążącą między sceną a widownią. Obraz z kamer trafi bezpośrednio do sieci, a oglądający tą drogą będą mogli poczuć się, jakby byli na miejscu – zwłaszcza, jeśli posłużą się goglami VR.

To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Były już teledyski 360° i tak zarejestrowane występy na żywo, ale nikt nie próbował nakręcić w ten sposób niekoncertowego klipu: z pierwszego podejścia, transmitując to jednocześnie w sieci. Początek we wtorek 5 września o 20:45 na Facebooku Tymczasem EB https://www.facebook.com/TymczasemEB/