Triumfalny powrót Keshy! Posłuchaj singla “Praying”! Nowa płyta “Rainbow” już 11 sierpnia!

Foto: Facebook.com/kesha

 

Po prawie pięciu latach Kesha powraca z nową piosenką „Praying” i walczy o należne jej miejsce w świecie muzyki pop!  Singiel zapowiada nowy album studyjny – „Rainbow”!

Artystka napisała „Praying” wspólnie z: Ryan Lewis, Ben Abraham i Andrew Joslyn; a za jego produkcję odpowiada Lewis (Macklemore & Ryan Lewis). Teledysk w reżyserii Jonasa Åkerlund można zobaczyć TUTAJ!

Pobierz/ posłuchaj singiel „Praying” TUTAJ!

Płyta „Rainbow” stanowi nowy początek w karierze Keshy – oparty przede wszystkim na jej wewnętrznej sile i muzycznym poszukiwaniom, które odzwierciedlone zostały w wizji artystki wobec tego albumu. Dowodem tego są artyści zaproszeni do współpracy przy albumie: od Eagles of Death Metal po Dolly Parton. Album „RAINBOW’ ukaże się 11 sierpnia!

Tytułowy utwór – „Rainbow” współprodukował Ben Folds, z kolei Ricky Reed jest autorem i producentem kilku innych kompozycji, które znalazły się na płycie. Natomiast Eagles of Death Metal gościnnie wystąpili w dwóch piosenkach, a legendarną Dolly Parton usłyszymy w nowej wersji jej hita z 1980 r. – „Old Flames Can’t Hold a Candle to You”, którego współautorką jest matka Keshy, Pebe Sebert.

Wraz z premierą utworu, artystka opublikowała na stronie LennyLetter.com bardzo osobisty list, w którym wyjaśnia, co ją zainspirowało do napisania i jakie przesłanie kryje się w „Praying” – czytaj TUTAJ !

***

Kiedy siedem lat temu ukazał się „Animal”, debiutancki album Keshy, Billboard natychmiast umieścił ją w zestawieniu Hot 100 Artist. Jej debiutancki singiel „TiK ToK”, uznany przez tenże Billboard najlepszą piosenką w zestawieniu Hot 100 Song, był najczęściej odtwarzanym utworem w 2010 r.! Kesha ma koncie dwie płyty studyjne, ostatni „Warrior” z 2012r.), ponad 13 milionów sprzedanych krążków, 9 hitów w dziesiątce listy The Billboard Hot 100, jest laureatką wielu nagród (m.in. MTV EMA for Best New Act) oraz nominacji (m.in. American Music Awards, MTV VMA Awards, Billboard Awards). Poza muzyką, Kesha wyprodukowała dwa sezony telewizyjnego reality show emitowanego przez MTV pt. „Kesha: My Crazy Beautiful Life”, wydała książkę o tym samym tytule, ale również komponowała przeboje dla innych gwiazd, m.in. Britney Spears, Ariany Grande, The Veronicas czy Miley Cyrus. Kesha jest także aktywistką działającą na rzecz praw zwierząt, pełni rolę Światowej Ambasadorki organizacji Humane Society International, a także z ogromną pasją walczy o prawa równości za swoje zaangażowanie w propagowanie praw człowieka odznaczono ją Human Rights Campaign Visibility Award w 2016r.

***

Więcej informacji o KESHA: Oficjalna strona | Facebook | Twitter| Instagram

Źródło: sonymusic.pl