Znamy ostatnich wykonawców Soundrive Fest The Bug, Then Comes Silence i White Wine wystąpią w Gdańsku

Poznaliśmy ostatnich artystów, którzy dołączyli do line-upu tegorocznego festiwalu Soundrive. W dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku zobaczymy The Bug,  Then Comes Silence i White Wine.

Podczas koncertów The Bug zawsze wspierany jest przez zaprzyjaźnionego MC. W Gdańsku rolę tę przyjmie urodzona w Izraelu Sharon Stern, znana jako Miss Red. The Bug naprawdę nazywa się Kevin Martin i ma na koncie współpracę z m.in. Justinem Broadrickiem – znanym z solowego projektu Jesu, Godflesh, Napalm Death, El-P z Run The Jewels czy żywą legendą eksperymentalnego jazzu – Johnem Zornem. Jako The Bug zadebiutował w 1997 roku albumem „Tapping The Conversation”, który miał być alternatywną ścieżką dźwiękową do filmu „Rozmowa” Francisa Forda Coppoli. Współtwórcą tego materiału był DJ Vadim, ale brzmienie znacznie różniło się od tego, z czym projekt Martina kojarzony jest dzisiaj. 2008 rok okazał się przełomowy. Wtedy to premierę miał krążek „London Zoo” wydany przez Ninja Tune. Dyskografię The Bug zamyka wydany w 2017 roku materiał „Concrete Desert”. Materiał został zarejestrowany wraz z zespołem Earth, pionierami muzyki drone.

Dla jednych muzyka Then Comes Silence to psychodeliczny goth rock, dla innych post-punk. Szwedzi po wydaniu trzech znakomitych albumów wreszcie ściągnęli na siebie uwagę dużej wytwórni. Ich najnowsze wydawnictwo – „Blood” – ukaże się nakładem Nuclear Blast. Premiera albumu zaplanowana jest na 20 października, ale nowe utwory będzie można usłyszeć już podczas festiwalu Soundrive.

Joe Haege stworzył White Wine przypadkiem. Za każdym razem gdy podróżował samochodem jako pasażer, mdliło go do tego stopnia, że nie był w stanie nawet czytać książki, a jedynym ratunkiem okazało się tworzenie prostych, opartych na brzmieniu syntezatora dźwięków i tak się zaczęło. Przez długi czas była to po prostu odskocznia od dwóch pozostałych projektów – 31 Knots oraz Tu Fawning – gdzie mógł swobodnie realizować wszelkie inne pomysły. Obecnie White Wine to trio, które przymierza się do premiery drugiej płyty – „Killer Brilliance”.

Soundrive Fest to jeden z tych festiwali, którzy wierzy w ciekawość polskich fanów muzyki. Twórcy imprezy stawiają na nietuzinkowych artystów reprezentujących najróżniejsze style, a często brawurowe mieszanki gatunkowe. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

W tym roku zagrają tu:  Waxahatchee, Beach Fossils, AJ Tracey, Nadia Rose, SEVDALIZA, Nite Jewel, Cakes Da Killa, Brutus, K-X-P, Ritualz, The Picturebooks, Get Your Gun, Kweku Collins, Artificial Pleasure, Ralph Kaminski, The Stargazer Lilies, Job Karma, Oozing Wound, DEAD, A/T/O/S, Stef Chura, Shaârghot, Rara, NOT PRETTY ENOUGH, Better Person, Mayatri, White Starlite, Lutownica, So Slow, SPACEBOY.

Bilety:

I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów – 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów – 90 zł WYPRZEDANA
IV Pula karnetów – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl