Grzegorz Kapołka: Premiera klipu „5th Avenue Blues”

Płyta „5th Avenue Blues” tria znanego śląskiego wirtuoza gitary – Grzegorza Kapołki – od ponad miesiąca dostępna jest na półkach dobrych sklepów muzycznych. Artysta zaprezentował właśnie klip do tytułowego utworu.

Zdjęcia do klipu zostały nakręcone w katowickiej Strefie Kultury, w Radiu Katowice (między innymi podczas oficjalnej koncertowej premiery płyty) oraz w Parku Śląskim. Ozdobą produkcji są z pewnością efektowne ujęcia z drona, między innymi odnowionego Stadionu Śląskiego – miejsca szczególnego nie tylko dla fanów sportu, ale również dobrej muzyki.

5th Avenue Blues” jest piątą bluesową płytą tria Grzegorza Kapołki. Znalazło się na niej 10 kompozycji. Liderowi towarzyszyli jego muzyczni (i nie tylko) przyjaciele: basista Darek Ziółek oraz perkusista Irek Głyk. Muzycy pracowali w studiu MAQ Records w Wojkowicach, pod okiem realizatora Michała Kuczery.

—-
Grzegorz Kapołka jest absolwentem i wykładowcą Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oprócz autorskich płyt, nagrał ponad 50 albumów jako muzyk sesyjny. Współpracował z wybitnymi artystami z kręgu bluesa i jazzu, by wspomnieć takie nazwiska jak: Keb’ Mo’, Frank Gambale, Robin Eubanks, Tomasz Stańko, Irek Dudek i muzycy grupy SBB.

Muzyk został wybrany „Gitarzystą Roku 2014″ według czytelników magazynu „Twój Blues”. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła I miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Natomiast „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk” za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a przedostatnia płyta tria otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii -„Najlepszy album roku – Blues”.