Premiera teledysku: Bednarek feat. Staff – Euforia

bcegfdgc

Bednarek feat. Staff „Euforia” – premiera teledysku do drugiego singla z płyty „Oddycham”

muzyka: K.Bednarek, P.Stanclik, P.Bielawski, R.Szyszkowski, M.Pilarz
tekst: K.Bednarek, Staff
Video: OGfilms https://www.facebook.com/OGfilms
Kamera: Piotr Ograbek
Montaż: Piotr Ograbek
Make-Up: Marta Czajkowska
Taniec para: Agnieszka Misiewicz i Paweł Gajos Gaj.
Grupa taneczna: That’s Right Crew oraz ALL IN

Album „Oddycham” nie jest zestawem piosenek, które powstawały z myślą o płycie. To swego rodzaju dziennik, zbiór moich wspomnień z ostatnich dwóch intensywnych lat. Wyjątek stanowi utwór „List” – jest to piosenka, którą mój tata napisał dla mamy kiedy byli bardzo młodzi. Nigdy nie miał okazji, by ja nagrać, wiec zrobiłem to dla niego.
Na początku tego roku wróciłem na Jamajkę, by ponownie spotkać się ze wspaniałymi muzykami, których miałem okazję poznać kilka lat wcześniej. Zaprosiłem do współpracy m.in. rewelacyjnego saksofonistę Deana Frasera i jego sekcję dętą, Alborosie’ego, chórek Earl i Maria Smith (dzieci gitarzysty Earla „Chinna” Smitha – grającego m.in. z Bobem Marley’em i jego synami), Resoterica z Fyah Keepers i bardzo ważną dla mnie postać – Juniora Kelly. To właśnie dzięki niemu zacząłem słuchać reggae. Na płycie udział wzięli także niezwykli polscy goście, jak Jelonek, Staff, KaCezet i wielu innych.


Album zarejestrowaliśmy we wrocławskim Tower Studio oraz Tuff Gong Studio w Kingston, a produkcją zajął się Mario Activator ze Studio As One.


„Oddycham” to energetyczne, rootsowe reggae ze wspólnym mianownikiem – moimi wspomnieniami.
Kamil Bednarek