Piosenka dotąd niepublikowana! „Tak daleko stąd, tak blisko”

Po raz pierwszy prezentujemy nigdy wcześniej niepublikowaną piosenkę w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego pt. „Tak daleko stąd, tak blisko”. Została nagrana w 1976 roku w czasie sesji do debiutanckiego longplaya artysty, jednak wtedy nie zmieściła się na albumie. Zapomniana, przeleżała w archiwum ponad 40 lat.  Dziś z radością dzielimy się naszym odkryciem! Autorem muzyki jest Marian Zimiński (wykonawca wstępu do piosenki „Dziwny jest ten świat”), a tekst napisali: Janusz Kondratowicz i Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski.

Fantastyczna piosenka na dobry początek lata! – ♫♪♫♪

„Tak daleko stąd, tak blisko.

Tamten stromy brzeg nad Wisłą

Miasto, które znam na pamięć

Tylu ulic zgiełk i taniec.

Tamtych zdarzeń rytm szalony

Młodość, którą czas roztrwonił

Powrót w pełnię dnia, to wszystko

Tak daleko stąd, tak blisko…”

Piosenka znajduje się na reedycji debiutanckiego albumu Zbigniewa Wodeckiego.

muz. Marian Zimiński, sł. Janusz Kondratowicz i Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski

9029578268

Premiera 30.06.2017

Album ukazuje się po raz pierwszy w edycji kompaktowej!

Na płycie znajduje się 12 genialnych piosenek m.in. „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka”, „Posłuchaj mnie spokojnie”, „Kochałem panią kilka chwil” i „Partyjka”. Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Piosenki z tej płyty były do niedawna zapomniane, zostały odkryte i rozsławione dzięki nowej płycie nagranej przez Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch. Piosenka „Rzuć to wszystko co złe” została nagrodzona Fryderykiem 2016 w kategorii utwór roku.

Nagrany w studiu Polskich Nagrań zestaw piosenek dowodzi, że w momencie swojego debiutu długogrającego, Zbigniew Wodecki był już muzykiem absolutnym. Miał za sobą wykształcenie klasyczne, pracę w orkiestrach oraz u boku najważniejszych artystów w Polsce m.in. Marka Grechuty i Ewy Demarczyk.

Na płycie wiele jest muzycznych perełek i ciekawostek. Zwraca uwagę fakt, że to sam artysta skomponował znaczną część materiału, a także pokazał się jako multi instrumentalista – gra na skrzypcach, trąbce, fortepianie i gitarze akustycznej. Te wszystkie niezwykłe solówki to Zbigniew Wodecki. W utworze „Partyjka” samodzielnie nagrał techniką wielośladu partie wokalne i instrumentalne – cały „zespół” w tej uroczej bossa novie to on.

pastedGraphic.png

Polskie Nagrania na Facebooku

http://polskienagrania.com.pl/