Pokahontaz: we wtorek nowy klip, a już jutro koncert w Danii!

2.06 Pokahontaz wystąpi w Kopenhadze. Na zdjęciu zespół w odświeżonym składzie – od lewej – Rahim, DJ West i Fokus. Fot. Materiały promocyjne MaxFloRec

 

6.06 (wtorek) do sieci trafi drugi po „Nowym rozdziale” zwiastun kolejnej płyty Rahima i Fokusa. Singiel zatytułowany będzie „Kalendarze”. Gościnnie pojawi się w nim przedstawiciel młodego pokolenia polskiego rapu, Tymek. Tymczasem już w najbliższy piątek, 2.06, Pokahontaz wystąpi w Kopenhadze

Kilkanaście dni temu na instagramowym profilu Rahima pojawiły się zdjęcia z planu nowego klipu Pokahontaz (np. https://www.instagram.com/p/BT8zUKzBBSc/?taken-by=rahuene). Jak wiadomo, wideo promować ma 4. album grupy. Dziś poznaliśmy datę publikacji singla i teledysku. Premiera odbędzie się na MaxFloRecTV już najbliższy wtorek, 6.06. Aby jej nie przegapić, najlepiej śledzić nasz serwis i subskrybować kanał MaxFlo na YT, klikając tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1.

Dotychczas na MaxFloRecTV ukazała się jedna zapowiedź 4. wydawnictwa Pokahontaz. Jesienią ub.r. poznaliśmy „Nowy rozdział”.

– Czujemy potrzebę nagrania korzennej płyty na samplowanych bitach – mówił Rahim przy okazji premiery „Nowego rozdziału”. Jak zapowiadał, za produkcję całej 4. płyty Pokahontaz odpowiedzialny będzie wrocławski duet WhiteHouse. Nowy singiel zespołu, „Kalendarze”, ukaże się więc pod tym szyldem. Gościnnie w utworze, jak i klipie, pojawi się raper z Opolszczyzny, Tymek.

W przerwach pomiędzy nagraniami na nową płytę i zdjęciami do teledysków Fokus z Rahimem koncertują. Za nami już występy w Kutnie, Chorzowie, Northampton (UK) i Londynie (UK). 2.06 Pokahontaz jako jeden z pierwszych polskich zespołów hip-hopowych zagra w Kopenhadze (https://goo.gl/txnJQT). Dzień później – w Baranowie.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)