Orange Warsaw Festival 2017. Wszystko, co powinniście wiedzieć!


Już jutro na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu startuje 10. edycja Orange Warsaw Festival. Wśród gwiazd festiwalu m.in. Kings Of Leon, Imagine Dragons i Martin Garrix, a przed dwiema scenami kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zacznijmy od tego co zawsze ma na nas największy wpływ – pogoda. Prognozy wskazują piękne, ciepłe, słoneczne dwa dni, dlatego zamiast kaloszy lepiej zaopatrzyć się w kremy z filtrem, okulary i czapki z daszkiem. Te przydadzą się zwłaszcza w czasie późno popołudniowych koncertów, kiedy słońce będzie jeszcze wysoko. Już po zmroku na Orange Stage, głównej scenie festiwalu, pojawią się headlinerzy – Kings Of Leon (piątek, 2 czerwca, 21:00) oraz Imagine Dragons (sobota, 3 czerwca, 21:00). Oba zespoły docierają do Polski na fali ogromnej popularności wypracowanej szeregiem radiowych przebojów, świetnymi opiniami o występach live i uwielbieniem fanów. Kings Of Leon zagrają w Warszawie utwory ze swojego ubiegłorocznego albumu „WALLS”, który pokrył się w Polsce złotem i cały czas plasuje się wyjątkowo wysoko na listach sprzedaży. Piątkowy koncert będzie pierwszą okazją dla polskiej publiczności, by sprawdzić jak utwory z „WALLS” brzmią na żywo.

Przedpremierowo należy natomiast potraktować występ Imagine Dragons. Kwartet z Las Vegas na pewno wykona swoje największe przeboje, z „Radioactive” i „Demons” na czele, ale nie zabraknie kompozycji z nadchodzącej trzeciej płyty „Evolve”, której premiera zapowiedziana jest na 23 czerwca. Zatem nastawiamy się i na „Believer” i na „Thunder”, a może i na więcej?

Każdy z koncertowych dni na Orange Stage „zamkną” czołowi artyści elektroniki, Martin Garrix (piątek, 2 czerwca, 23:00) i Justice (sobota, 2 czerwca 23:15). Ten pierwszy to dziś jedna z największych światowych gwiazd, najlepszy DJ 2016 roku wg DJ Mag. Z blisko 15 milionami fanów na FB i niesamowitą weną twórczą, która pozwala publikować mu nowe utwory w kilkutygodniowych odstępach, dość znacznie odskakuje konkurencji. Justice to z kolei zespół niemal legendarny. Od czasu debiutanckiego albumu, czyli już blisko 10 lat, elektryzują fanów swoją mieszanką elektroniki, rocka, disco i funku, sprawdzającą się znakomicie podczas koncertów. Dla Justice koncert w ramach Orange Warsaw Festival będzie pierwszym występem w stolicy i jednym z zaledwie kilku europejskich koncertów promujących ich ubiegłoroczną płytę „Woman”.

Nad premierowymi piosenkami pracują z kolei muzycy Kodaline i Years & Years. Oba zespoły będzie można usłyszeć na głównej scenie w piątek, 2 czerwca, odpowiednio o 17:00 i 19:00. Czy polska publiczność będzie pierwszą, która usłyszy fragmenty planowanych albumów?

Świetnie zapowiadają się koncerty polskich wykonawców. Natalia Nykiel (sobota, 3 czerwca 00:30) i zespół KAMP! (piątek, 2 czerwca 00:30) są świeżo po premierach nowych singli i to właśnie w Warszawie sprawdzą ich koncertowy potencjał. Wyłapujcie więc nagrań „Spokój” i „Deny” w czasie ich występów.

Warto dać szanse debiutantom. Rosalie, Lor czy Suumoo to wykonawcy jeszcze zdobywający publiczność, ale wierzymy, że po koncertach na Orange Warsaw Festival grupa fanów znacząco się zwiększy.

Ponadto na festiwalu zagrają: Two Door Cinema Club, You Me At Six, Little Simz, Miuosh, Łona i Webber, Maria Peszek i Daria Zawiałow.

 

Informacje praktyczne:

Wymiana karnetów na opaski:

Choć bramy na teren festiwalu będą otwarte w piątek o 15:00, to specjalnie dla festiwalowiczów uruchamiamy punkt wymiany biletów na opaski już dzień przed festiwalem! Jeśli chcesz w piątek lub sobotę bez problemów i zbędnego oczekiwania dostać się na koncert, wymień bilet na opaskę jak najwcześniej. Punkt zlokalizowany na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec przy bramie wejściowej od strony ul. Puławskiej czynny będzie 1 czerwca w godzinach 13:00-20:00. Wymiana karnetów i biletów na opaski będzie się odbywała w dniach festiwalu: 2 czerwca w godz. 13:00-1:30 oraz 3 czerwca w godz. 14:00-1:30.

Komunikacja miejska:

Posiadanie festiwalowej opaski to dodatkowe korzyści! Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa od 2 czerwca do 4 czerwca do godziny 6:00 rano skorzystacie z warszawskiego transportu miejskiego  w obrębie 1. strefy biletowej na podstawie opaski festiwalowej bez konieczności kupna biletów czy używania karty miejskiej! A na festiwal najlepiej dojechać komunikacją miejską, tym bardziej, że prócz regularnych linii autobusowych i tramwajowych mających swoje przystanki w okolicach Wyścigów, na trasie METRO WILANOWSKA (przystanek 16) – WYŚCIGI (przystanek 01) będzie uruchomiona dodatkowa linia 300 (w godz. 14:30-23:00, do godziny 20:30 kursowanie co 10 minut, od 20:30 do ok. 23:00 kursowanie odbywa się co 15-20 minut).

Po koncertach uruchomiona jednokierunkowo na trasie WYŚCIGI (przystanek 01) – METRO URSYNÓW (przystanek 02) zostanie dodatkowa linia „DO METRA” Linia będzie kursowała od godz. 23:00 do około 03:00. Odjazd ostatniego autobusu jest zsynchronizowany z ostatnim kursem metra.

Jeśli nie komunikacja miejska to może taxi? mytaxi.

Dzięki aplikacji mytaxi dotrzesz na teren imprezy! Wystarczy, że po rejestracji wpiszesz kod OWF17,
a otrzymasz 50 zł na Pierwszy Przejazd. To proste: Ściągnij i otwórz mytaxi – Aplikacja Taxi (Android, iOS, Windows Phone); kliknij w symbol Menu, a potem przycisk Płać przez Aplikację. Pamiętaj, żeby zamówić taksówkę z opcją Płać przez Aplikację! Korzystając z mytaxi, w dniach 2-3 czerwca do przejazdu na teren lub wracając z Orange Warsaw Festival dla kursów z opcją „Płać przez Aplikację” otrzymasz 50% zniżki, która automatycznie naliczy się w obszarze festiwalu.

Oznaczone taksówki MYTAXI będą miały swój przystanek na terenie Orange Warsaw Festival, na drodze dojścia między bramkami wejściowymi na festiwal, a bramą główną na teren Wyścigów od strony ul. Puławskiej.
BILETY – FINAL CALL TICKETS

karnet 2-dniowy – 399 PLN

bilet jednodniowy – 239 PLN

Bilety dostępne w ALTERSKLEPIE lub na stronie www.ebilet.pl.