Przygotuj się na Soundrive Fest Odkrywaj muzykę podczas Święta Miasta Gdańska

27 maja na Targu Węglowym podczas obchodów Święta Miasta Gdańska powstanie specjalna scena Soundrive Fest. Wydarzenie będzie krótką rozgrzewką przed tegoroczną edycją festiwalu. Zagrają MaJLo, Erith, Stonkatank i The Pau.

MaJLo to Maciej Milewski – producent, kompozytor, instrumentalista i wokalista z Gdańska. W grudniu 2015 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu „Reverse”, wydana pod egidą wytwórni muzycznej Sounddict. Artysta ma na swoim koncie koncerty w całej Polsce oraz poza jej granicami. 24 marca 2017 roku miała miejsce premiera albumu „Over The Woods”.

Erith ceniona jest przez swoją szczerość i autentyczność. Sama tworzy teksty i muzykę, a jej solowe koncerty stanowią inspirację dla wielu innych młodych muzyków. Dziennikarze muzyczni doszukują się w jej elektronicznej muzyce wielu inspiracji kulturą azjatycką, a samą artystkę porównują do Grimes, Björk czy Fever Ray.

Stonkatank to świeża, młoda, dwuosobowa formacja, którą tworzą producent, wokalista i instrumentalista Borys Kunkiewicz oraz perkusista Łukasz „Bolo” Tomczak. Unikalna muzyka, którą tworzy Stonkatank to fuzja klubowej elektroniki, mocnej perkusji i indie-rockowych brzmień w połączeniu z wokalem. Niedawno zespół wydał premierowy album, który rozprowadzany jest w formie specjalnie zaprojektowanych na tę okazję pendrive’ów.

Paulina Dudek, czyli The Pau, w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach, a na koncertach występuje z gitarą oraz bitami odtwarzanymi z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kolejna edycja Soundrive Fest odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku. Soundrive Fest to jeden z tych festiwali, którzy wierzy w ciekawość polskich fanów muzyki. Twórcy imprezy stawiają na nietuzinkowych artystów reprezentujących najróżniejsze style, a często brawurowe mieszanki gatunkowe. Kogo zobaczymy w tym roku? Wśród ogłoszonych wykonawców znaleźli się m.in. Waxahatchee, Sevdaliza, Pill, Artificial Pleasure, The Picturebooks, Ritualz i Shaârghot. Soundrive to również silna reprezentacja polskich wykonawców ze sceny alternatywnej. Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. Ralph Kamiński, So Slow, White Starlite, Lutownica i Rara.

Cały line-up na: www.festival.soundrive.pl

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów – 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów – 90 zł
IV Pula karnetów – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl