Płyta „nowOsiecka” dostępna przedpremierowo w TIDALU!

Album „nowOsiecka” to utwory Agnieszki Osieckiej w wykonaniu młodych polskich artystów. Oficjalna premiera płyty zaplanowana jest na 19 maja 2017 roku, jednak wszyscy użytkownicy serwisu TIDAL mogą zapoznać się z nowym wydawnictwem już dziś pod adresem: https://tidal.com/album/73752694.

TIDAL przygotował coś specjalnego dla fanów twórczości Agnieszki Osieckiej. W serwisie udostępniony został album  „nowOsiecka”, na którym znalazły się piosenki z tekstami poetki w wykonaniu młodych polskich artystów. Na wydawnictwie słyszymy m.in.: Brodkę, Melę Koteluk, L.U.C, Natalię Grosiak, Piotra Roguckiego, Natalię Przybysz, The Dumplings, Misię Furtak, Krzysztof Zalewskiego oraz zespół Czesław Śpiewa. „nowOsiecka” ukaże się 19 maja 2017 roku nakładem Wydawnictwa Agora, jednak użytkownicy TIDALA mogą znaleźć cały materiał już teraz pod linkiem: https://tidal.com/album/73752694.

Płyta „nowOsiecka” to 14 tekstów Agnieszki Osieckiej wykonanych przez polskich artystów młodego pokolenia. Większość materiału stanowią piosenki znane z koncertu, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Na albumie znalazły się również utwory „Ostatnia prosta” w interpretacji duetu Łona i Webber i „Karnawał raz w życiu” wykonany przez Joannę Ewę Zawłocką. Młodzi artyści, tacy jak np. Brodka, Mela Koteluk czy The Dumplings zaaranżowali na nowo kompozycje mistrzów, czyli Grechuty, Komedy, Koniecznego, Sławińskiego oraz Satanowskiego. Albumu „nowOsiecka” można posłuchać w serwisie TIDAL pod adresem: https://tidal.com/album/73752694.

Agnieszka Osiecka to autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek i skeczy. Jej utwory znalazły się w repertuarze popularnych wykonawców, takich jak Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Sława Przybylska, Anna Szałapak, Seweryn Krajewski, zespół Skaldowie. Dorobkiem Osieckiej zajmuje się Fundacja Okularnicy założona przez córkę poetki Agatę Passent. Dzięki współpracy z Fundacją twórcy projektu „nowOsiecka”  uzyskali pełny dostęp do bazy tekstów poetki.