Armia zagra w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza na długo oczekiwany koncert zespołu ARMIA!

Legenda polskiej sceny rockowej zagra 3 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty – fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne – didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii.

Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live.

* 27 XI 2012 ukazała się nowa płyta ARMII – „Podróż na Wschód”. Album zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie zdjęciowym filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na nim wybrane kompozycje zespołu, często w nowych odsłonach, od „Aguirre”z pierwszej płyty, przez „Popioły” i „Dom przy moście”, po „Green” z wydanej w 2009 płyty „Freak”, niektóre w akustycznych aranżacjach.


* 12 XII 2012 zakończyła się trasa koncertowa Armia gra „Legendę”, rozpoczęta 15 VII 2011 na Jarocin Festiwal. Pierwotnie obejmująca kilka największych polskich miast, w związku z dużym zainteresowaniem rozrosła się do 64 koncertów dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

* 8 IV 2013 ukazała się płyta „Koncert w Trójce”, nagrana 12 IX 2010 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

*NOWE PŁYTY:

2016 – Tam gdzie kończy się kraj -CD/DVD- LIVE

https://www.youtube.com/watch?v=BuvekOGg0jg

2015 –  TOŃ CD ,LP /2015

https://www.youtube.com/watch?v=llDxr4WhY20


Na przestrzeni lat w zespole grało wielu zasłużonych dla polskiej sceny rockowej muzyków. Obecnie zespół tworzą:

Tomasz Budzyński – głos
Rafał „Frantz” Giec – gitara
Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe…
Amadeusz Kaźmierczak – perkusja,
Darek Budkiewicz – gitara basowa

3.06.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

ARMIA

bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon): 60 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl