The Picturebooks – Piękne kobiety i motocykle. To wideo obnaża ich największe słabości

10 marca ukazała się nowa płyta bluesowo-rockowego duetu The Picturebooks. Album nosi tytuł „Home is a Heartache” i promuje go singiel „I Need That Oooh”. W sieci pojawił się teledysk promujący piosenkę. Zespół wystąpi w tym roku w Polsce na festiwalu Soundrive.

The Picturebooks tworzą Fynn Claus Grabke (wokal, gitara) i Philipp Mirtschink (perkusja). Ich muzyka to wciągająca mieszanka bluesa i heavy rocka. Flynn gra na gitarach, które kupuje w sklepach z używanymi instrumentami na całym świecie. Natomiast Philipp jest najprawdopodobniej właścicielem największego zestawu perkusyjnego, jaki był w stanie zdobyć.

Zapach palonego oleju napędowego ze spieczonej słońcem autostrady w Kalifornii – tak sami muzycy opisują swoje brzmienie i nie ma w tym ani krzty przesady. „Home Is A Hearthache”, najnowszy album grupy, to opowieść o najlepszych kumplach przemierzających rubieże całego globu, a także o ich przygodach, czyli między innymi o ucieczce przed strzelaniną na pięć minut przed wejściem na scenę.

Wzięli przepis, który w Stanach został wymęczony na śmierć i rozwinęli go, udoskonalili o ziarniste brzmienie, które zdecydowanie jest ich własne, pozostawiając swoich rówieśników w chmurze pyłu – rekomendował Dustin Blumhagen z portalu New Noise.

O tym, że panowie z The Picturebooks mają słabość do pięknych kobiet i głośnych motocykli możecie przekonać się oglądając ich najnowszy teledyski. Klip zrealizowano do promującego album singla „I Need That Oooh”:

The Picturebooks zagrają w Polsce na Soundrive Fest, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Gdańsku, w klubie B90. W ramach festiwalu wystąpią również: Waxahatchee, Princess Nokia, Sevdaliza, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, BNNT, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl