Hit wiosny i lata? Posłuchaj „Symphony” Clean Bandit z Zarą Larsson

 

Nagroda Grammy na koncie, ponad 2,6 miliarda streamów utworów, przeszło 23 mln sprzedanych singli. To imponująca część dorobku brytyjskiej formacji Clean Bandit. Już za chwilę dane te będą nieaktualne, bo 17 marca 2017 roku ukazał się kolejny fantastyczny singel Anglików, piosenka „Symphony”!

Zredukowany parę miesięcy temu do tria Clean Bandit nic nie stracił, jeśli chodzi o umiejętność pisania przebojowych piosenek, które balansują na krawędzi popu i nowoczesnej elektroniki.

W piosence słychać niezwykle utalentowaną  19-letnią szwedzką wokalistkę Zarę Larsson, zwyciężczynię szwedzkiej wersji show „Mam talent!”. Pamiętamy ją, chociażby z hitu Davida Guetty na piłkarskie Euro 2016, „This One’s For You!”.

Utwór „Symphony” napisali: członek Clean Bandit Jack Patterson, Ina Wrolsden, Steve Mac oraz Ammar Malik. Jack i Mark Ralph nadali brzmienie piosence. Rezultatem ich pracy jest kapitalny taneczny utwór, idealny na wiosenny i letni hit.

Można bez większej przesady mówić, że Anglicy mają wprawę w pisaniu hitów. Na koncie tria (Grace Chatto, Jack Patterson, Luke Patterson) są już takie przeboje jak „Rockabye” z udziałem Anne-Marie i Seana Paula (brytyjski numer jeden przez dziewięć tygodni, platynowy status, miliard streamów), „Tears” z udziałem Louisy Johnson, czy „Rather Be” z Jess Glynne, który dał Anglikom Grammy.