Gospel wraca na Rawę Blues!

Trzy lata temu jedną z gwiazd festiwalu Rawa Blues była słynna formacja gospel Blind Boys of Alabama. Dała świetny występ, gorąco przyjęty przez publiczność. W tym roku muzyka gospel znów zabrzmi w katowickim „Spodku”. Zadba o to wokalista Tim Woodson z zespołem The Heirs of Harmony. Amerykanie są kolejnymi zagranicznymi gwiazdami 37 edycji największego bluesowego festiwalu pod dachem. 

Tim Woodson występował niegdyś w grupie The Mighty Clouds of Joy, wielokrotnie nominowanej do nagród Grammy (trzykrotnie z powodzeniem). W 1992 roku wokalista zreorganizował The Heirs of Harmony, której współzałożycielem był jego ojciec Luke. Od ponad 25 lat głoszą ewangeliczny przekaz poprzez muzykę i śpiew. Należą do grona najlepszych i najpopularniejszych formacji gospel w USA. Wizytówką zespołu jest koncertowa płyta „Millionaire”, zarejestrowana w Newport News. Warto posłuchać jej przed pierwszą wizytą Woodsona w Polsce.

Korzenie muzyki gospel sięgają XIX wieku, narodziła się ona wśród czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Gatunek łączy w sobie blues, soul i jazz. Wielu znakomitych artystów – chociażby gitarzysta Robert Randolph, którego gościliśmy na Rawie trzy lata temu – swoje pierwsze muzyczne kroki stawiało właśnie w kościelnych zespołach.

Tim Woodson & The Heirs of Harmony to czwarta zagraniczna gwiazda 37 Rawa Blues Festival. Kolejne nazwiska ogłosimy wkrótce.

37. Rawa Blues Festival

Katowice
29.09 NOSPR
30.09 SPODEK

Zagrają:

NOSPR:
?
?

SPODEK:
Sonny Landreth
Kris Barras Band
Marcus King
Tim Woodson & The Heirs of Harmony
?
?