Pendragon – zobacz fragment „Masquerade 20” DVD!

7 kwietnia ukaże się nowe koncertowe wydawnictwo legendy brytyjskiego rocka progresywnego – zespołu Pendragon. Materiał zatytułowany „Masquerade 20” zawiera koncert zarejestrowany w maju ubiegłego roku w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach. Muzycy powrócili wówczas do Polski w ramach trasy świętującej 20. rocznicę jednego z najbardziej udanych albumów w karierze zespołu, płyty „The Masquerade Overture”. W programie koncertu znalazły się klasyki z tego albumu, a także ulubione utwory fanów wybrane z bogatej dyskografii Pendragon.
Jeden z fragmentów wydawnictwa, utwór „Faces Of Light” można obejrzeć poniżej

Nick Barrett, gitarzysta i wokalista zespołu: „To prawdopodobnie najbardziej spójny występ, jaki udało się nam zarejestrować.  Tak jak od wielu lat jesteśmy razem jako muzycy, tak to nagranie pokazuje nas także jako grupę bardzo dobrych przyjaciół. I to nawet z naszymi nowymi nabytkami, Vinnie’m na perkusji oraz Verity i Tiną w chórkach.  Ogólny klimat muzyki i wykonania jest fantastyczny, a dźwięk jest po prostu znakomity.”
Za projekt okładki „Masquerade 20” odpowiada  Björn Gooßes – Killustrations, autor poprzednich wydawnictw zespołu: „Out of Order Comes Chaos” DVD oraz albumów „Pure”, „Passion” i „Men Who Climb Mountains”.
„Masquerade 20” DVD zawiera znakomite materiały dodatkowe: wywiady z muzykami, galeria zdjęć oraz inne dodatki. Wydawnictwo dostępne także w wersji 2CD!
PENDRAGON – Masquerade 20
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMPDVD0219
Barcode: 5907785039841
Format: DVD
Gatunek:  rock progresywny
Data premiery: 07.04.2017
Lista utworów:
1. The Masquerade Overture
2. As Good as Gold
3. Paintbox
4. The Pursuit of Excellence
5. Guardian of My Soul
6. The Shadow
7. Masters of Illusion
8. King of the Castle
9. Schizo
10. Beautiful Soul
11. Faces of Light
12. Nostradamus
13. Explorers of the Infinite
14. Come Home Jack
15. This Green and Pleasant Land
16. Breaking the Spell
17. Indigo
Extras:
Interview with Peter Gee and Jan-Vincent Velazco
In Bardo in Sri Lanka
Photo gallery
Discography
Desktop images
Pendragon – strona oficjalna: