Wielki talent zza Oceanu gwiazdą 37. Rawa Blues Festival!

Liczy sobie zaledwie dwadzieścia lat, a już dorobił się dwóch płyt, które wskoczyły do pierwszej dziesiątki listy bluesowych albumów „Billboardu”. Zdążył też zachwycić swoimi umiejętnościami samego mistrza Warrena Haynesa. Zresztą twórczość młokosa często porównywana jest z legendarnymi The Allman Brothers Band. Jesienią będzie można posłuchać go na żywo, po raz pierszy i na jedynym koncercie w Polsce, w katowickim „Spodku”. Gitarzysta i wokalista Marcus King to kolejna z zagranicznych gwiazd tegorocznej edycji Rawa Blues Festival. 

Muzyczny talent Marcus odziedziczył w genach – jego tata Marvin to również bluesowy artysta. Pierwsze sceniczne kroki King junior stawiał u boku ojca. Szybko jednak usamodzielnił się i powołał do życia własny zespół. Nastolatek zwrócił na siebie uwagę Warrena Haynesa. Gitarzysta Allmanów i lider Gov’t Mule zdecydował się na opublikowanie debiutanckiego albumu Marcusa w barwach swojej wytwórni. „Soul Insight” – który premierę miał w październiku 2015 roku – dotarł do 8 miejsca notowania prestiżowego magazynu „Billboard”, w kategorii płyt bluesowych.

Niemal dokładnie rok później ukazał się album zatytułowany po prostu „Marcus King Band”. Tym razem Haynes wyprodukował całość i zagrał gościnnie partie gitary slide w utworze „Virginia”. Płyta wskoczyła na drugie miejsce wspomnianego wyżej zestawienia „Billboardu”.

Porównania do słynnych The Allman Brothers Band nie wzięły się znikąd. Muzyka Kinga i jego formacji również łączy w sobie elementy bluesa, soulu i southern rocka oraz urzeka atmosferą improwizacji. No i nabiera jeszcze rumieńców w koncertowych wersjach.

– Mamy w sobie ogromny głód grania, a muzyka jest po prostu naszą pasją. Chcę, by publiczność, która przychodzi na nasze koncerty, poczuła dokładnie te same emocje, które stają się naszym udziałem na scenie – deklaruje Marcus King.

Tego koncertu po prostu nie można przegapić!
37. Rawa Blues Festival

Katowice
29.09 NOSPR
30.09 SPODEK

Zagrają:

NOSPR:
?
?

SPODEK:
Sonny Landreth
Kris Barras Band
Marcus King
?
?
?