Linkin Park prezentuje pierwszy singiel z nowej płyty! Posłuchaj piosenki „Heavy” z udziałem Kiiary Premiera albumu „One More Light” 19 maja 2017 roku

Grupa Linkin Park podała datę premiery siódmego studyjnego albumu, zatytułowanego „One More Light”. Płyta ukaże się 19 maja 2017 roku. Wieczorem, 16 lutego, nastąpiła premiera pierwszego singla promującego wydawnictwo. 

Singlowa piosenka laureatów Grammy otrzymała tytuł „Heavy”, a Linkin Park zaprosili do współpracy przy niej młodą, zdolną wokalistkę Kiiarę, specjalizującą się w elektronicznym popie. Z utworem można zapoznać się poniżej

Muzycy sami czuwali nad produkcją, a współautorem piosenki jest ekspertka od popowych hitów Emily Wright znana ze współpracy z Miley Cyrus, Katy Perry, czy Flo Ridą.

Na Instagramie grupy można znaleźć krótkie klipy ze studia, dokumentujące prace nad nadchodzącą płytą. https://www.instagram.com/linkinpark/.

Muzycy Linkin Park znani są z tego, że uwielbiają kontakt ze swoimi fanami. Dlatego w czwartek, 16 lutego, spotkali się z nimi podczas transmisji na stronie zespołu na Facebooku (śledzi ją ponad 62 mln userów!) i odpowiadali na pytania fanów. Link do transmisji znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/linkinpark/videos/10154919594961788/.

Album „One More Light” do oficjalnej sprzedaży trafi on 19 maja 2017 roku. Płyta będzie następczynią „The Hunting Party” z 2014 roku, która sprzedała się w ponad 2 mln egzemplarzy na świecie. W Polsce album uzyskał status złotej płyty.

Linkin Park tworzą: wokalista Chester Bennington, perkusista Rob Bourdon, gitarzysta Brad Delson, basista Dave „Phoenix” Farrell, DJ Joe Hahn i Mike Shinoda – wokal , klawisze, gitara. Zespół sprzedał ponad 50 milionów sprzedanych albumów na świecie, platynę w 34 krajach na pięciu kontynentach, ponad 62 miliony fanów na Facebooku i ponad 6,7 miliona subskrybentów na YouTube z pięcioma miliardami odtworzeń.

Linkin Park 15 czerwca 2017 roku zagrają w Tauron Arenie Kraków w ramach Impact Festivalu.