remiera video do singla Bonobo / Nicka Murph’yego „No Reason”. Album Bonobo „Migration” już w sklepach.

W miniony piątek do sprzedaży trafił szósty w dyskografii Bonobo album „Migration” – najbardziej osobista płyta gwiazdy Ninja Tune, a zarazem ciekawy artystyczny komentarz na temat współczesnego świata. Album dotarł na czwarte miejsce ogólnej listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii i na drugie miejsce listy iTunes w Polsce.
Płytę świetnie przyjęli również krytycy na całym świecie.
W ślad za tym sukcesem Simon Green (aka Bonobo) dostarcza nam kolejnych przyjemności, tym razem w postaci znakomitego teledysku do singla „No Reason”, w którym gościnnie zaśpiewał jego przyjaciel Nick Murphy (Chet Faker). Autorem pięknego video jest Oscar Hudson (Pulse Films) – współpracownik m.in. Radiohead i zdobywca UK Music Video Award w 2016 w kategorii „Najlepszy Nowy Reżyser”.  Jego obraz nawiązuje do poetyki takich filmowych klasyków jak „Alicja w krainie czarów” czy „Birdman”, zaś opowieść inspirowana jest zjawiskiem hikikomori – syndromem społecznego wycofania spotykanym głównie wśród młodych Japończyków, którzy przez długie miesiące izolują się od społeczeństwa zamknięci w swoich pokojach. Oscar Hudson podkreśla, że niezwykle efektowny teledysk do „No Reason” nakręcono korzystając wyłącznie przy użyciu efektów kamery, bez wsparcia obrazów generowanych komputerowo. 
Płyta Bonobo „Migration” od 13 stycznia jest już dostępna także w polskich sklepach. Przypomnijmy, że oprócz  Nicka Murph’yego wśród gości na płycie Brytyjczyka słyszymy też Rhye, Nicole Miglis (Hunded Waters) oraz marokańską grupę Innov Gnawa.

Odzywa się tu Berlin, Maroko i Australia. Nerwowość współczesności i troska o naturalność. Najnowszą płytą Bonobo utwierdza się na pozycji gwiazdy Ninja Tune i jednego z najgorętszych producenckich nazwisk na świecie. 
Kaśka Paluch, Onet.pl
Każda premiera nowej płyty Bonobo jest wielkim wydarzeniem w świecie muzycznym, bo Simon Green zawsze stawia bardziej na jakość niż na ilość. I na „Migration” po raz kolejny przekonuje swoich słuchaczy, że warto na niego czekać.
Iśka Marchwica, Interia.pl
„Migration” to jeden z najciekawszych krążków ostatnich miesięcy. Wypełniony wspaniałym, organicznym elektro-akustycznym fusion, podanym z wybitną dbałością o szczegóły.
Maciek Saskowski, Jazzsoul.pl
„Migration” to album dojrzały, niebanalny, uciekający od sztampy, chociaż w pełni utrzymany w klimacie, do jakiego Bonobo nas przyzwyczaił
Andrzej Cała, Noisey
„Migration is the most sophisticated effort of his career.”
Benjamin Scheim, Pitchforkmedia
„Despite its ambitious scope, “Migration” is a tranquil, contemplative recording that projects a feeling of misty melancholy.
Jim Fussilli, The Wall Street Journal
Tracklista:
1. Migration
2. Break Apart feat. Rhye]
3. Outlier
4. Grains
5. Second Sun
6. Surface feat. Nicole Miglis
7. Bambro Koyo Ganda [ft. Innov Gnawa
8. Kerala
9. Ontario
10. No Reason feat. Nick Murphy
11. 7th Sevens
12. Figures