Fair Weather Friends i Jóga zagrają w Starej Piwnicy!

Cykl City Sounds od kilku lat prezentuje wrocławskiej publiczności najciekawszych artystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, z kręgu szeroko pojętej muzyki alternatywnej – nieobecnej w masowych  mediach.

18 lutego na scenie klubu muzycznego Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15 wystąpią dwa znakomite zespoły Fair Weather Friends oraz Jóga.

Fair Weather Friends

Klimat 70 'soulu i funku,  elektroniczna współczesność i energia punk-rock – składniki te niekoniecznie harmonizują ze sobą.  Zwłaszcza, jeśli w ramach terminu „elektroniczny” znaleźć można zmieszane razem: zimną i mglistą skandynawską melancholię, doświadczenie wizyty w Berghain, ślad uzależnienia od samplingu i elektropopowych melodii. Jest jednak taki zespół w Polsce, który łączy wszystkie te gatunki, utrzymując przy tym spójność i własne brzmienie.

Fair Weather Friends zyskali uwagę publiczności i prasy muzycznej dzięki energetycznym występom  pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pomimo elektronicznego instrumentarium w Fair Weather Friends da się wyczuć ducha punk rocka.

Zespół powstał w 2011 roku i już po kilku miesiącach nagrał kilka pierwszych piosenek. Po zaskakująco dobrym przyjęciu debiutanckiej EP „Eclectic Pixels”, zawierającej przebój Fortune Player, grany przez wiele stacji radiowych w Polsce, Fair Weather Friends stali się stałymi gośćmi największych festiwali, grając między innymi na Open’er, Free Form Festival, Orange Warsaw Festival i Coke Live Festival. Nie zwalniając tempa, muzycy odwiedzili New Fall Festival w Düsseldorfie i zagrali jeszcze kilka koncertów we Francji, Niemczech, na Węgrzech czy w Czechach.

We wrześniu 2014 grupa zaprezentowała swój debiutancki album. Wydany przez Warner Music Poland „Hurricane Days” zebrał wyłącznie pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Obecnie Fair Weather Friends przygotowuje nowy album który, jak mówią, będzie najlepszą twórczością w dorobku zespołu. W dniu 18 września 2016 zostało opublikowane pięć nowych piosenek, jako przedsmak tego, co ma nadejść. Minialbum został udostępniony w internecie nieodpłatnie pod tytułem „Hello Sunday”.

 

JÓGA tworzy w Katowicach od 2013 r. Ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, m.in. na największych festiwalach muzycznych w kraju: Open’er, OFF Festival oraz Kraków Life Festival, a także KFPP Opole 2016 oraz w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Sleep Party People czy Low Roar. Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość.

Pod koniec 2015 roku, najpierw do składu koncertowego, a następnie już na stałe do zespołu, dołączył Maciek Sawoch, który do tej pory pracował z JÓGA w zakresie producenckim.

18.02.17 godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

City Sounds:

FAIR WEATHER FRIENDS

JÓGA

bilety: 20 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl