La Hoguera Tango – tango z Buenos Aires w Starym Klasztorze!

Miłośników autentycznego argentyńskiego tanga zapraszamy na koncert znakomitej orkiestry tangowej La Hoguera Tango prosto z Buenos Aires!

W karnawałowy wieczór 19 lutego Sala Gotycka w Starym Klasztorze rozbrzmiewać będzie dźwiękami argentyńskiego tanga zagranymi na najwyższym światowym poziomie. Podczas imprezy nie zabraknie okazji do tańca oraz do degustacji znakomitych argentyńskich win.

La Hoguera Tango, to formacja, założona w 2012 roku w Buenos Aires, przez siedmiu młodych muzyków. Jej twórczość, związana jest przede wszystkim z kulturą tanga. Jednak obok tradycyjnych, tanecznych aranżacji tego tańca, w repertuarze La Hoguera Tango możemy znaleźć ich własne, uwspółcześnione wersje, czerpiące z twórczości argentyńskich legend tanga takich jak Osvaldo Pugliese czy Anibal Troilo. Muzyka La Hoguera Tango, jak sami twórcy określają, jest dosyć mroczna, wyróżnia się ostrym dźwiękiem i przede wszystkim osobistym charakterem.

Formację La Hoguera Tango można usłyszeć na licznych festiwalach (np. Internationtal Tango Championship „Vientos de Tango”, The International Tango Festival of Buenos Aires), występują również w tradycyjnych milongach, w teatrach i innych różnych instytucjach kulturalnych.

Na debiutanckiej płycie, wydanej w 2016 roku, muzykom towarzyszą zaproszeni wokaliści – Hernán Fernández, Alejandro Guyot i Diego Dimartino.

19.02.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze

LA HOGUERA TANGO SEPTET (Argentyna)

bilety: 50 zł miejsca siedzące, 35 zł – stojące/tańczące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl