Anna Maria Jopek w duecie ze Stingiem

Anna Maria Jopek otworzyła toruński koncert legendy światowej muzyki – Stinga. Podczas swojego występu muzyk zaprosił polską wokalistkę do wspólnego wykonania utworu „Fragile”. Koncert promujący najnowszy album Brytyjczyka – „57th&9th” odbył się w sali koncertowej w toruńskich Jordankach 8 grudnia. Nagranie z tego wieczoru będzie można obejrzeć w TVP1 w Nowy Rok o godzinie 17.30. 


Sting promuje najnowszą płytę w Polsce

Sting przyjechał do Polski w ramach promocji swojego ostatniego wydawnictwa – „57th&9th”. Telewizyjną galę otworzyła Anna Maria Jopek, która tym samym spełniła swoje artystyczne marzenie. Jest moją największą inspiracją. Mam Go w tyle głowy w każdym muzycznym projekcie. Zawsze myślę, jak On rozwiązałby pewne kwestie artystyczne. Jest moim wzorem. W końcu to On wynalazł zupełnie nowy język w muzyce. Miks wszystkiego, co kocham – jazzu, rocka, popu, klasyki, folku, poezji – wszystko ujęte w proporcji doskonałej. Mistrzostwo formy – tak o Stingu wypowiada się Jopek.

Polska wokalistka w duecie ze Stingiem

Brytyjczyk swoim zaproszeniem wszystkich zaskoczył. Zapraszając Annę Marię Jopek na scenę powiedział: – Jesteś świetną wokalistką, śpiewanie z Tobą wymaga sporej odwagi. Wspólnie zaśpiewali „Fragile” w dwóch językach – Sting po angielsku, a Jopek po polsku. Artystka podzieliła się swoimi wrażeniami po występie z mistrzem i zdradziła, jak doszło do tego nieplanowanego wcześniej duetu: – Skończyłam swój set i stało się coś, co odstrzeliło mnie na inną orbitę. Sting wziął gitarę, zaprosił mnie do garderoby, ustaliliśmy, kto śpiewa który głos, i chwilę później siedziałam obok Niego na scenie. Cały czas nie wierzę, że to się stało! Był taki moment, którego nigdy już nie zapomnę. Ta krótka chwila w garderobie. Jego ręce na gryfie i głos „saute” przy moim uchu. Cały koncert będzie można obejrzeć 1 stycznia 2017 roku w TVP1 o godzinie 17.30.

Anna Maria Jopek – wokalistka, improwizatorka, wizjonerka i pasjonatka

Anna Maria Jopek nagrywa i koncertuje na całym świecie z największymi nazwiskami. Współpracowała z takimi artystami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour czy Bobby McFerrin. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała m.in. w Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Anna Maria Jopek regularnie  pojawia się na największych festiwalach i najlepszych klubach popularyzując  polską muzykę na całym świecie, m.in. w  Japonii,  Australii, Chinach  czy Meksyku

Nowy album „Minione” Anny Marii Jopek w lutym 2017!

AMJ święta spędziła w Japonii, gdzie koncertowała  (już po raz 20-ty) na scenie legendarnego Blue Note Tokio. Natomiast w 14 lutego 2017 roku do sprzedaży trafi „Minione” – najnowszy i długo oczekiwany album wokalistki, nagrany wspólnie z wybitnym kubańskim pianistą,  laureatem Grammy Gonzalo Rubalcabą. Na marzec oraz kwiecień została zaplanowana trasa koncertowa z kubańskim trio, która rozpocznie się także w toruńskich Jordankach 21.03.