Green Day – test piosenki ogniskowej

Green Day wyprodukuje dokument „Turn It Around: The Story of East Bay Punk”. Film ma ukazać się w przyszłym roku i produkcję tego dokumentu wspomoże również manager zespołu, Pat Magnarella. W filmie tym pojawią się oprócz Green Day tacy artyści jak np. Rancid, Fat Mike z NOFX, Davey Havok z AFI oraz Jello Biafra (Dead Kennedys). Dokument opowiadać będzie o kluczowej roli sceny Północnej Kalifornii w ewolucji punk rocka. W wywiadzie dla Bass Musician Magazine, Mike Dirnt tak mówi o tym obrazie: „Zaczęło się od filmu dokumentalnego o Green Day do 1994 roku. Mieliśmy te wszystkie wywiady i zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę nikt nic nie wie na temat tego, skąd się wywodzimy. Jak w każdego dobrej historii powinniśmy zacząć od samego początku i teraz okazało się, że film ten traktuje nie tylko o Green Day, ale jest czymś więcej (…).  Scena muzyczna z Kalifornii i East Bay jest bardzo interesująca. Musimy zrozumieć, że wspaniała muzyka jest wszędzie, istnieje ona na różnych poziomach, nawet jeśli do dyspozycji masz tylko kiepski sprzęt. Bez względy na to co to jest, musi przejść test piosenki ogniskowej. Jeśli jest to dobra piosenka, możesz po prostu złapać za gitarę akustyczną i  zagrać ją przy ognisku i jeśli utwór jest dobry, wtedy dzieje się coś magicznego: kalifornijska scena ma właśnie coś takiego w sobie. Wpływy z całego świata, dużo słońca, jest to scena wielokulturowa, kosmopolityczna i multietniczna. Wszystko to stworzyło wspaniałą muzykę.”

A o tym, jak Green Day doskonale sprawdza się na żywo będzie można przekonać się już 21 stycznia w TAURON Arena Kraków, bilety jeszcze w sprzedaży – zapraszamy serdecznie!

CHARM MUSIC

zaprasza

Na jedynym koncercie w Polsce!

 

GREEN DAY

THE INTERRUPTERS

 

21.01.2017 – TAURON Arena Kraków, godz. 19.00

Otwarcie bram: godz. 18.00

 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

I kat.: 299 zł
II kat.: 249 zł
III KAT: 199 zł
PŁYTA A: 299 zł
PŁYTA B: 199 zł
PŁYTA EARLY ENTRANCE:  399 ZŁ – WYPRZEDANE

Bilety do nabycia tylko na www.eventim.pl!

 

Najbardziej niepokorne i przebojowe punkrockowe trio na jedynym koncercie w Polsce! Już 21 stycznia w TAURON Arena Kraków wystąpi Green Day! Zespół  pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek „Revolution Radio”, który ukazał się 7 października. Płyta wydana została w dwóch formatach: CD oraz LP.

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpoczęła się 20 września występem w amerykańskim St. Louis, a ostatnim przystankiem na amerykańskim etapie tournée był koncert w Berkeley. Natomiast na Stary Kontynent trio przeniesie się 10 stycznia, by koncertem w Turynie zainicjować europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe, grupa wystąpi w sumie na 19  koncertach w 11 krajach, a 21 stycznia formacja zaprezentuje się polskiej publiczności! Formacja potwierdziła także występ na dwóch niemieckich festiwalach w 2017 r., Hurricane i Southside Festival.  W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

„Revolution Radio” jest już dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał krążek, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiadał nowy album, był utwór „Bang Bang”, kompozycja ta zainspirowana została aktualnymi wydarzeniami na świecie. Green Day powrócił i ma do przekazania swoim fanom więcej niż kiedykolwiek.

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie”(1994) i  „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do „Rock and Roll Hall of Fame”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy w kategoriach: Best Alternative Album („Dookie”), Best Rock Album (2 x, za „American Idiot” i “21st Century Breakdown”), Record of the Year („Boulevard of Broken Dreams”) oraz Best Musical Show Album (“American Idiot: The Original Broadway Cast Recording”, w 2010 r. adaptacja tego albumu wystawiona została na Broadway’u). Grupa zadebiutowała w 1990 roku za sprawą albumu “39/Smooth”, a dzięki następnej płycie, „Kerplunk” zespołem zainteresowała się wytwórnią Reprise Records, czego efektem był przełomowy dla Green Day krążek „Dookie”, który osiągnął międzynarodowy sukces i ożywił zainteresowanie muzyką punkrockową w mainstreamowym nurcie. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity grupy jak „Longview”, „When I Come Around” czy „Basket Case”. Kolejne płyty formacji, „Insomniac” (1995), „Nimrod” (1997) oraz „Warning” (2000) ugruntowały pozycję zespołu na muzycznej scenie. W 2004 roku ukazała się płyta określana mianem punkrockowej opery, „American Idiot”, która znalazła ok. 15 mln nabywców na całym świecie i wylądowała na szczycie muzycznych list w 19 krajach, a na listach przebojów królowały takie utwory z tego krążka jak np. „Boulevard of Broken Dreams”, „Wake Me Up When September Ends” czy „Jesus of Suburbia”. Kolejny album i kolejna punkrrockowa opera, „21st Century Breakdown” (2009) znalazł się na pierwszym miejscu podsumowań płyt wg np. amerykańskiego Billboardu czy europejskiego Top 100 Albums. W 2012 roku ukazały się 3 płyty , które zamykają dotychczasową dyskografię grupy, „¡Uno!”, „¡Dos!” i „¡Tré!”, w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie, koncert ten uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2014 roku. Na przyszłorocznej trasie fani usłyszeć będą mogli materiał z najnowszej płyty, „Revolution Radio”, a także  największe przeboje grupy! Na europejskiej trasie Green Day wspomagać będzie grupa The Interrupters, której twórczość to wybuchowa mieszanka punka i  ska. Formacja zadebiutowała płytą „The Interrupters” w 2014 roku, a  na najnowszym albumie, „Say It Out Loud” (2016) zespół wspomagał Tim Armstrong z Rancid. Grupa ma także na koncie trasy z Bad Religion i The Beat.  

Rok 2017 zacznie się w najlepszy możliwy sposób, obecność obowiązkowa!

www.greenday.com