Ostatnie winylowe reedycje albumów Pink Floyd „The Final Cut” i „A Momentary Lapse Of Reason” w sklepach 20 stycznia 2017!

W styczniu 2017 roku zamknięta zostanie seria winylowych reedycji albumów legendarnej grupy Pink Floyd. Na rynek trafią wówczas zremasterowane wersje płyt „The Final Cut” i „A Momentary Lapse Of Reason”.

Obydwa tytuły nie były dostępne na nośniku winylowym od ponad 20 lat! Teraz pojawią się na 180-gramowych krążkach analogowych w wersjach zremasterowanych z oryginalnych taśm i dokładnie odtworzoną szatą graficzną pierwszych edycji.

Starszym z tytułów jest wydany w 1983 roku, podwójnie platynowy w USA i numer jeden na brytyjskiej liście„The Final Cut”. Materiał ukazał się w czasie apogeum rządów Margaret Thatcher i trwającej wojny z Argentyną o Falklandy. Napisany w całości przez Rogera Watersa album jest wydawnictwem koncepcyjnym o wydźwięku antywojennym. Nagranym bez udziału klawiszowca Richarda Wrighta. Była to jednocześnie ostatnia płyta Pink Floyd nagrana z Watersem, który w 1985 roku odszedł z grupy.

Wyprodukowany przez słynnego Boba Ezrina „A Momentary Lapse Of Reason” z 1987 roku, otwiera okres w karierze Pink Floyd, w którym główną rolę odgrywał David Gilmour, będący współproducentem płyty. Zmienił się styl muzyki zespołu, więcej było sampli, automatów perkusyjnych, zaś piosenki stały się bardziej przyjazne radiowej antenie.

Gilmourowi partnerował w studiu Nick Mason, zaś w roli gości poza Rickiem Wrightem pojawili się między innymi genialny basista Tony Levin (m.in. Peter Gabriel), a także fantastyczni bębniarze Carmine Appice (m.in. Rod Stewart) i Jim Keltner (m.in. Bob Dylan). Niesamowita oprawa graficzna jest dziełem Storma Thorgersona.

Warto dodać, że cały czas dostępne są winylowe wznowienia płyt „The Wall” i „The Division Bell”, „The Piper At The Gates Of Dawn”, „A Saucerful Of Secrets”, „More”, „Ummagumma”, „Atom Heart Mother”, „Meddle” i „Obscured By Clouds”.