Orange Warsaw Festival 2017: Imagine Dragons pierwszym headlinerem.

Po niezwykle udanym tegorocznym festiwalu, na którym bawiło się ponad 50 tysięcy osób, Orange Warsaw Festival ponownie zagości na terenie Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Przez dwa dni – 2 i 3 czerwca 2017 – dla warszawskiej publiczności zagrają najlepsi. Pierwszym headlinerem jest zespół Imagine Dragons.

 

To będzie już dziesiąta edycja festiwalu od samego początku związanego z marką Orange i Warszawą. Przez dekadę udało się zbudować w stolicy wydarzenie na światowym poziomie, które umocniło pozycję Orange jako sponsora wspierającego działania muzyczne. Przyszłoroczna edycja Orange Warsaw Festival będzie drugą, przy której firma współpracuje z agencją Alter Art, organizatorem wydarzenia.

Pierwszym headlinerem jubileuszowego Orange Warsaw Festival jest amerykańska formacja Imagine Dragons. To zespół, który idealnie balansuje na przecięciu kilku gatunków: rocka, popu, elektroniki, a nawet hip hopu, przekraczając ich granice i wyciągając dla siebie to, co w nich najlepsze. Wystarczył im jeden singiel, by wręcz wyważyć drzwi do światowej ekstraklasy muzycznej. Ale byłoby też wielką niesprawiedliwością patrzeć na Imagine Dragons wyłącznie przez pryzmat „Radioactive”.

Imagine Dragons powstali w roku 2008 w Provo w stanie Utah z inicjatywy Dana Reynoldsa. Pierwszy znaczący sukces grupy przyszedł już rok później i był właściwie dziełem przypadku. Imagine Dragons zastąpili w line-upie lokalnego festiwalu (w tym okresie przenieśli się już do Las Vegas) zespół, którego lider zachorował. To pozwoliło składowi zaprezentować się przed ponad 25 tysiącami osób. Doskonały występ i „marketing szeptany” zachwyconej publiki zrobiły swoje. O zespole zrobiło się głośno. W konsekwencji pod koniec 2011 roku podpisali profesjonalny kontrakt płytowy i ostatecznie uformowali swój skład: Dan Reynolds, Daniel Wayne Sermon, Ben McKee i Daniel Platzman.

Kolejny rok – bez wątpienia przełomowy – rozpoczęli od wydania EPki „Continued Silence” i to na niej po raz pierwszy znalazł się utwór „Radioactive”, który wkrótce miał stać się światowym przebojem. Następne miesiące upłynęły na nagraniach studyjnych oraz intensywnym koncertowaniu. Płytowy debiut Imagine Dragons ukazał się 4 września i został zatytułowany „Night Visions”. W większości zawierał materiał z poprzednich wydawnictw zespołu, ale to właśnie teraz te starannie wyselekcjonowane utwory z całego okresu kariery, ich produkcja i oczekiwania fanów połączyły się w całość.

Rok 2013 należał do nich. „Radioactive” nie schodziło z list przebojów, a przede wszystkim nie milkło w słuchawkach milionów fanów na całym świecie. Magazyn „Rolling Stone” nazwał „Radioactive”  największym rockowym przebojem roku, serwis Spotify poinformował, że to najchętniej streamowany utwór 2013 r. w USA, gdzie na dodatek nagranie nie wypadało przez blisko 90 tygodni z pierwszej setki listy Billboardu, a na liście rockowej przez 23 tygodnie było numerem 1. Do dziś „Radioactive” kupiło w samych Stanach 10 milionów słuchaczy, a na całym świecie ta liczba się podwaja! Na początku 2014 roku Imagine Dragons odbierali za „Radioactive” swoją pierwszą nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsze wykonanie utworu rockowego”. Ponieważ każdy z członków zespołu otrzymał indywidualną statuetkę, żartowali, że mają nie jedną, ale cztery nagrody Grammy. Na tej samej gali „Radioactive” komentowane było raz jeszcze dzięki spektakularnemu wykonaniu utworu wspólnie z Kendrickiem Lamarem. A przecież pozostałe single z „Night Visions”, m.in. „Demons” i „It’s Time” również stały się gigantycznymi przebojami.

Swoich fanów opuścili tylko na kilka miesięcy. W kwietniu 2014 zagrali ostatni koncert promujący „Night Visions”, a już pod koniec roku wracali do występów na żywo i anonsowali premierę drugiego albumu. „Smoke + Mirrors” ukazał się w lutym 2015 roku i był poprzedzony singlem „I Bet My Life”, kolejnym przebojem w repertuarze Imagine Dragons. Nawet jeśli „Smoke + Mirros” nie przebiło sprzedażowego sukcesu debiutu – a wiadomo, że przy wynikach debiutu powtórka byłaby wręcz nierealna – to z pewnością pozwoliło wszystkim upewnić się, że mamy do czynienia z wielkim zespołem. I kiedy wydawało się, że Imagine Dragons po zakończeniu promocji drugiego albumu zrobią sobie dłuższą przerwę, rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Z przyjemnością możemy potwierdzić, że grupa 2 czerwca po raz pierwszy zagra w Warszawie, jako headliner Orange Warsaw Festival 2017!

Bilety na Orange Warsaw Festival 2017 będą dostępne w sprzedaży od jutra tj. od 6 grudnia, od godziny 12.00. Podobnie jak przy ostatniej edycji, fani mogą wybierać bilety i karnety w kilku opcjach, a klienci Orange będą mogli skorzystać z 15% zniżki. Karnety Early Birds z rabatem dla klientów Orange będą kosztowały 297 zł. Od 16 grudnia będą także dostępne specjalne pakiety łączone karnetów na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange w cenie 866 zł dla klientów Orange.. Więcej szczegółów na www.orangewarsawfestival.pl.