KILLSWITCH ENGAGE – „Beyond The Flames: Home Video Vol II” Blu-ray/CD

Poznaj historię Killswitch Engage, największego zespołu metalcore’owego w historii!

Premiera Blu-ray/CD „Beyond The Flames: Home Video Vol II”

Wydaje Wam się, że wiecie wszystko o Killswitch Engage i widzieliście wszystkie materiały o nominowanej do Grammy kapeli z Massachusetts? Mylicie się. Wydany właśnie zestaw Blu-ray/CD „Beyond The Flames: Home Video Vol II” to wspaniale opowiedziana historia zespołu przy pomocy obrazu i dźwięku, z materiałami, których wcześniej niepublikowano!

Ponad trzy i pół godziny, tyle trwa „Beyond The Flames: Home Video Vol II”. Zestaw jest prawdziwym skarbem dla fanów Killswitch Engage. Zawiera oczywiście to, co świadczy o wspaniałości amerykańskiej kapeli, czyli materiały koncertowe, lecz jest tu również dokładnie i szczerze opowiedziana jej historia.

Clou wydawnictwa jest 75-minutowy dokument, opisujący okres kariery zespołu po powrocie do niej oryginalnego frontmana Jesse’ego Leacha. Jednak nie mogło zabraknąć rzadkich materiałów związanych z samymi początkami Killswitch Engage.

Film dokumentalny, który zaczyna się w roku 2005, po wydaniu płyty „{Set This} World Ablaze”, wyprodukowała i wyreżyserowała Denise Korycki. Zapowiedź dokumentu znajduje się tutaj:

Wracając do materiałów koncertowych. Na wydawnictwie znalazło się kilkanaście piosenek zarejestrowanych live w różnych krajach, w tym z pierwszego koncertu po powrocie Leacha do KsE po 10-letniej absencji. Są też fragmenty z Download Festival, Knotfest, Loud Park w Japonii oraz kilka niespodzianek. Wśród bonusów na Blu-rayu są jeszcze teledyski oraz wyjątkowo ciekawie pokazane sylwetki muzyków zespołu i odrzuty z sesji nagraniowych.

Zwiastun zestawu „Beyond The Flames: Home Video Vol II” można zobaczyć na tej stronie:

Wisienką na tym torcie jest płyta CD, na której zapisano sześć wcześniej niepublikowanych piosenek live ze słynnego już wśród fanów KsE występu „Monster Mosh” z 2014 roku w Worcester, w stanie Massachusetts. Są to:

1 „No End In Sight”

2 „Life To Lifeless”

3 „Always”

4 „In Due Time”

5 „My Curse”

6 „The End Of Heartache”