BONOBO ft. RHYE „Break Apart” – nowy singiel z albumu „Migration”

Kolejny znakomity singiel zapowiadający nowy album Bonobo „Migration”!  Po świetnym utworze „Kerala”, tym razem podopieczny Ninja Tune wraca z piosenką „Break Apart”: niezwykle urokliwą i liryczną kompozycją z pięknym wokalem Michaela Milosha (aka Rhye) i subtelnym brzmieniem dęciaków. Historia tej kompozycji doskonale tłumaczy tytuł nowej płyty Simona Greena (Bonobo): „Migration”. Zarys utworu muzyk stworzył podczas lotu nad Atlantykiem, Rhye narejestrował swoją partię w Berlinie, następnie w Londynie dograno instrumenty dęte, zaś ostatnie producenckie szlify i miks kawałka miały miejsce w Los Angeles, gdzie rezydują zarówno Bonobo jak i Rhye.

„Break Apart” na Spotify: https://bonobo.lnk.to/breakapart/spotify

„Break Apart” na soundcloud:  https://bonobo.lnk.to/breakapart/soundcloud

Milosh przyznaje, że jest bardzo dumny z tej współpracy:

„Jestem szczęśliwy, że dostałem zaproszenie od Simona. Od momentu, gdy usłyszałem instrumentalną wersję, ta muzyka przemawia do mnie mocniej, niż potrafię wyrazić słowami. Pracować z artystami, którym zazdroszczę – a do nich należy Simon – zawsze było moim celem”.

Premierę nowego krążka Bonobo „Migration” zapowiedziano na 13 stycznia. To szósty album w dyskografii Brytyjczyka – melancholijny, pełen emocji, ale i radości, zachwycający spontaniczą aurą, jak i producenckim kunsztem. Poza Rhye, wśród zaproszonych gości znaleźli się Nick Murphy (aka Chet Faker), Nicole Miglis z Hundred Waters czy marokańska grupa Innov Gnawa. Pierwszy singiel z płyty: „Kerala” trafił na sam szczyt Spotify Global Viral Chart z ponad milionem odsłuchań w pierwszym tygodniu, zaś teledysk znalazł się w czołówce trendów Youtube. Także zapowiadane na początek 2017 roku koncert cieszą się ogromnym zainteresowaniem – Bonobo wyprzedał już dwie daty w londyńskiej Brixton Academy, skończyły się także bilety na jego lutowy koncert w Columbiahalle w Berlinie.

Bonobo wraz z takimi artystami jak Caribou, Moderat czy Jon Hopkins na nowo definiuje i popularyzuje formułę muzyki elektronicznej. Do fanów Bonobo zaliczają się takie sławy jak Skrillex, Wiz Khalifa czy muzycy Disclosure, zaś do inspiracji jego muzyką przyznaje się też nowa fala młodych artystów: Flume, Tokimosta czy Nils Frahm. 

Jego porzedni krążek „The North Borders” trafił na szczyty listy sprzedaży po obu stronach Atlantyku i do TOP 30 ogólnej listy brytyjskiej. W ostatnich trzech latach Bonobo zagrał 175 koncertów z 12-osobowym zespołem, zaś światową trasę  zamknął spektakularnym sukcesem – występem dla dziesięciotysiecznej publiki w londyńskim Alexandra Palace. 

BONOBO „Migration”
 
premiera: 13.01.2017
Ninja Tune / NoPaper Records
 
1. Migration
2. Break Apart (feat. Rhye)
3. Outlier
4. Grains
5. Second Sun
6. Surface (feat. Nicole Miglis)
7. Bambro Koyo Ganda (feat. Innov Gnawa)
8. Kerala
9. Ontario
10. No Reason (feat. Nick Murphy)
11. 7th Sevens
12. Figures