BLINDEAD – „WASTELANDS”- NOWY SINGIEL Z ALBUMU „ASCENSION”

Blindead prezentuje trzeci singiel ze swojego najnowszego, świetnie przyjętego albumu „Ascension”. Utwór nazywa się „Wastelands”, a można go posłuchać pod tym adresem:

 

Piąty studyjny album w dorobku Blindead ukazał się październiku bieżącego roku i znalazło się na nim dziewięć premierowych kompozycji, za produkcję których odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski. Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. „Ascension” to pierwszy album Blindead na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

Poprzednie single z płyty to:

Ascend”:

 

 

oraz „Hearts”:

„Ascension”  to najbardziej osobisty jak dotąd album zespołu. Jest to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

W ramach promocji nowego albumu zespół zagrał bardzo udaną trasę koncertową po Polsce, której zwieńczeniem będą występy w bydgoskim klubie Estrada (9.12), w warszawskiej Progresji (11.12), oraz w gdyńskim klubie Ucho (w ramach X-Mas Noize Night, 27.12). Serdecznie zapraszamy!

Album „Ascension” można zamawiać pod tym linkiem:

 

http://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=blindead+ascension