Justice na przejażdżce z laureatką Oscara! Zobacz teledysk do piosenki „Fire”

Foto: Mat. Prasowe

Foto: Mat. Prasowe

 

Legendarna amerykańska aktorka, laureatka Oscara Susan Sarandon, jest gwiazdą najnowszego wideoklipu zdobywców Grammy, francuskiego duetu Justice. Filmowa ilustracja, mogąca się trochę kojarzyć z kultowym filmem „Thelma i Luiza”, w którym Sarandon grała, powstała do piosenki „Fire”.

Obraz z Susan Sarandon w roli głównej, wyreżyserował Pascal Teixeira. Klip opisano trafnie jako doskonały soundtrack do letniej podróży. W klipie grają również Gaspard Augé i Xavier de Rosnay, czyli muzycy Justice, których amerykańska aktorka zabiera na przejażdżkę kabrioletem.

– Pewnego gorącego popołudnia byliśmy z Gaspardem u Xaviera w kuchni i wszyscy marzyliśmy o tym, żeby wspólnie umyć samochód – wspomina genezę teledysku Pascal Teixera. – Dumaliśmy o pogodzie, o ilości mydła, którą chcemy zużyć, o marce auta, o miejscu, w którym chcielibyśmy to zrobić, a także o tym, że powinna być z nami kobieta, z którą będziemy podróżować. Musiała być fajna, ponętna i silna. Czyli musiała to być Susan Sarandon! Parę miesięcy później byliśmy na pustyni w Kalifornii i okazało się, że Susan jest o wiele cudowniejszą osobą niż ją sobie wyobrażaliśmy jako towarzyszkę podróży. 

Piosenka „Fire” pochodzi z wydanej 18 listopada 2016 roku płyty „Woman”. Gaspard i Xavier, laureaci Grammy z 2009 roku,  przygotowali na trzeci album 10 kompozycji. Sami nadali im brzmienie, zaś do gościnnych nagrań zaprosili Morgana Phalena, który współpracował już wcześniej z Justice, francuskiego wokalistę Romualda, czy Johnny’ego Blake’a z brytyjskiej grupy Zoot Woman oraz M. Yaman. Na płycie słychać także London Contemporary Orchestra i chór.

Płytę jako pierwsza promowała kompozycja „Safe And Sound”. Można ją sobie przypomnieć klikając w ten link:

Później duet ujawnił singla „Randy”, który jest do posłuchania pod tym adresem:

Wokal należy do wspomnianego Morgana Phalena. Francuzi pomieszali tu popową chwytliwość z orkiestracjami.”Randy”, imię zarówno męski, jak i żeńskie, w zamyśle Gasparda i Xaviera oddawać ma zmienną naturę muzyki, wielość wpływów. Nie tylko w tym konkretnym singlu, lecz również na całej płycie „Woman”. Francuzi chcą dać do zrozumienia, że przeciwności przyciągają się.

Okładkę albumu z ikonicznym już krucyfiksem zaprojektowała Charlotte Delarue (m.in. Metronomy, Chromeo).

Album zbiera znakomite recenzje. „Doskonała kolekcja dyskotekowych hitów. Płyta pełna radości i optymizmu” – napisał „NME”. „Rozkoszne przypomnienie, za co kochamy ten duet” – zachwyca się DJ Magazine. „Wspaniałość” – kwituje krótko magazyn „Mojo”. „Francuzi stworzyli arcydzieło” – pisze prestiżowy serwis The Quietus. „Rzuć zaklęcie w postaci którejkolwiek piosenki, a każdy powędruje na parkiet” – przewiduje „Elle”. „Kapitalny powrót do perfekcyjne wydestylowanej wizji i brzmienia zespołu” – napisał Billboard.

Obecnym singlem z albumu jest piosenka „Fire”.

Płytę „Woman” można posłuchać/kupić pod tym adresem: https://wmg.lnk.to/Woman .

Tracklista:

1. Safe And Sound

2. Pleasure

3. Alakazam!

4. Fire

5. Stop

6. Chorus

7. Randy

8. Heavy Metal

9. Love S.O.S

10. Close Call