Lukas Graham z ojcem w wideoklipie Zobacz wzruszający teledysk do piosenki „You’re Not There”

lukas-graham-extralarge_1453908568737

Kilka tygodni temu poznaliście fabularny teledysk duńskiego zespołu Lukas Graham do przejmującej piosenki „You’re Not There”. Teraz do sieci trafiła kolejny materiał wideo, będąca hołdem wokalisty grupy dla zmarłego ojca.

Piosence i wyświetlanemu na ekranie tekstowi do „You’re Not There” towarzyszą rodzinne zdjęcia, na których widać zmarłego w 2012 roku Eugene’a Grahama, ojca frontmana kapeli, Lukasa Grahama Forchhammera, wraz z synem jako malutkim dzieckiem.

Wyreżyserowany przez Mortena Winthera klip, który jest wzruszający do łez, można obejrzeć tutaj:

Przejmującą, piękną balladę Lukas Graham Forchhammer, zadedykował właśnie ojcu. Piosenkę napisali wokalista, Stefan Forrest, Morten Ristorp, Morten Pilegaard oraz James Alan. Za brzmienie odpowiadają Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo.

Najpierw zespół o zilustrowanie kompozycji obrazem poprosił dobrze sobie znanego twórcę, uznanego dokumentalistę, nagradzanego na festiwalu Sundance, rezydującego w Nowym Jorku René Saschę Johannsena. Reżyser uwiecznił wokalistę, między innymi, podróżującego oldschoolowym volvo w towarzystwie pięknej kobiety, próbującej uwieść smutnego Lukasa. Klip można sobie przypomnieć na tej stronie:

„You’re Not There” została nagrana w składzie: Lukas Graham Forchhammer, Mark „Lovestick” Falgren (perkusja), Magnús „Magnúm” Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze), która ukazała się w kwietniu 2016 roku.

Płyta „Lukas Graham” odniosła wielki sukces na świecie. W Danii aż sześć razy pokryła się platyną. Na Wyspach dotarła do miejsca drugiego listy płyt, zdobywając status srebrny (ponad 60 tys. sprzedanych egzemplarzy), zaś na „Billboardzie” wylądowała na miejscu trzecim. W Polsce album pokrył się złotem.

Pochodzący z niej singel „7 Years” zajął 1. miejsce na listach w 33 krajach i wspiął się na górę notowania Top 40 oraz Hot AC w Stanach Zjednoczonych, a także zajął 2. miejsce Billboard Hot 100 z ponad 585 milionami streamów w serwisie Spotify. W sumie utwory Duńczyków na Spotify odtworzono ponad 2 miliardy razy tylko w 2016 roku. W Polsce piosenka uzyskała status poczwórnej platyny.

W czerwcu 2016 roku zmienił się skład Lukas Graham. Z kolegami pożegnał się Daugaard, a zastąpił go wspomniany Morten Ristrop, kiedyś już będący muzykiem formacji. Już z nim w składzie Lukas Graham po raz pierwszy pojawi się w Polsce. Duńczycy zagrają 20 marca 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła.