Szaleństwo na punkcie Bruno Marsa! „24K Magic” najlepiej sprzedającą się płytą w karierze artysty!

bruno-mars-24k-magic

Jeżeli prawdą jest opinia, że wartość artysty poznaje się dopiero po jego trzeciej płycie, to Bruno Mars właśnie udowadnia, że od początku warto było na niego stawiać. Trzeci album urodzonego na Hawajach a zamieszkałego w Los Angeles muzyka, „24K Magic”, szaleje na listach i jest najlepiej sprzedającą się płytą w kilkunastoletniej karierze Amerykanina!

Album „24K Magic” w pierwszy tydzień po premierze, która miała miejsce 18 listopada 2016 roku, sprzedał się w nakładzie 231 tys. egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. Dało to Bruno Marsowi drugie miejsce na liście „Billboard 200”, a pierwsze w zestawieniach Top Digital Albums oraz R&B/Hip-Hop Albums. W streamingu płytę odtworzono aż 400 mln razy!

Płyta i singlowa tytułowa piosenka zdobyły pierwsze miejsca na listach iTunes (albumowej i singlowej). Z kolei w singlowym notowaniu „Billboard Hot 100” utwór „24K Magic” zajął wysokie, czwarte miejsce i uzyskał już w USA status złotego singla.

– Nie widzę czegoś takiego codziennie, więc będę się cieszyć póki mogę. Piosenka numer jeden, album numer jeden, teledysk numer jeden. Dziękuję Wam wszystkim! Let’s gooo uhhh babbbyyy! – napisał szczęśliwy Bruno Mars na swoim facebookowym profilu, ozdabiając go screenem z iTunes.

pastedGraphic.png

Co równie ważne, wraz z doskonałą sprzedażą, pojawiają się także znakomite recenzje albumu „24K Magic”:

„Jedno z najszczęśliwszych i błyskawicznie satysfakcjonujących wydawnictw tego roku”

SPIN

„Najbardziej zróżnicowana płyta Bruno Marsa” – New York Times

„Płyta jest tak zaraźliwa, że nie sposób jej z miejsca nie polubić, bo jest niczym bardzo wartościowy towar w tak obecnie spolaryzowanym świecie” – Stereogum.

„Soundtrack do imprezy dla tych, którzy tęskną za popem i funkiem z lat 80. i 90.” – Wall Street Journal

„Prawie każda piosenka z płyty »24K Magic« brzmi jak złoty singel z list przebojów” –Entertainment Weekly.

„Jedna z najlepszych płyt 2016 roku” – BET

Płyta „24K Magic” świetnie radzi sobie także poza USA. Szczyt notowań zdobyła między innymi we Francji i Japonii, a do trzeciego miejsca dotarła w Wielkiej Brytanii.

Teledysk do tytułowego singla obejrzało ponad 166 mln userów. Filmik wraz z Bruno Marsem wyreżyserował Cameron Duddy i można go sobie przypomnieć tutaj: .

 

Wraz z Bruno Marsem nad brzmieniem płyty pracowali Shampoo Press & Curl i The Stereotypes (czyli Jonathan Yip, Ray Romulus, Jeremy Reeves, Ray Charles McCullough II). Jednym ze współkompozytorów jest słynny Babyface, czyli Kenneth Edmonds.

W album zaopatrzyć się można pod tym linkiem: https://wmg.lnk.to/24KMagic

Na wielki sukces zapowiada się też światowa trasa koncertowa Bruno Marsa. Na „24K Magic World Tour” sprzedano w ciągu doby ponad million biletów!

Przypomnijmy, że trasa koncertowa obejmie również Polskę. Bruno Mars zawita do naszego kraju po raz pierwszy 27 maja 2017 roku i wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety już są w sprzedaży. 

Więcej o Bruno Marsie na:

STRONA OFICJALNA

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM

YOUTUBE

Tracklista płyty „24K Magic”:

  1. 24K Magic 3:45
  2. Chunky 3:06
  3. Perm 3:30
  4. That’s What I Like 3:26
  5. Versace On The Floor 4:21
  6. Straight Up & Down 3:18
  7. Calling All My Lovelies 4:10
  8. Finesse 3:11
  9. Too Good To Say Goodbye 4:41

Kariera Bruno Marsa rozpoczęła się na dobre w 2010 roku od albumu „Doo-Wops & Hooligans”. Dwa lata później pojawiła się płyta „Unorthodox Jukebox”. Pierwsza płyta pokryła się platyną w USA pięć razy, druga cztery. Albumy i single Bruno Marsa rozeszły się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy.

Dowodem uznania dla Amerykanina był występ w 2014 roku w przerwie Super Bowl, największego wydarzenia sportowego w Stanach Zjednoczonych, które oglądało ponad 115 mln widzów.