Benjamin Clementine w Warszawie z kwintetem! Dodatkowa pula biletów na miejsca siedzące

PASCAL PINON_C

Miło nam poinformować, że Benjamin Clementine 19 grudnia w warszawskim Palladium wystąpi z pięciosobowym zespołem! Niezwykły wokalista i pianista w stolicy zagra z towarzyszeniem kontrabasu, wiolonczeli i sekcji skrzypiec. 

W odpowiedzi na liczne zapytania, do sprzedaży trafia też niewielka pula biletów na miejsca siedzące!

Podczas przedświątecznego recitalu Brytyjczyk wraz z zespołem zaprezentuje piosenki z wielokrotnie nagradzanego albumu „At Least For Now” – jednego z najbardziej niesamowitych debiutów ostatnich lat. Będzie to ostatni koncert na trasie promującej jego płytowy debiut, który przyniósł tak znakomite kompozycje jak „Nemezis”, „London” czy „I Won’t Complain”.

Benjamin to postać na jaką świat muzyki czekał od dawna. Od lat na muzycznej scenie nie było równie utalentowanego debiutanta – charyzmatycznego performera obdarzonego unikalnym głosem i pełną emocji ekspresją. Clemetine nie ukrywa swoich inspiracji muzyką francuską (nagrał duet z Charlesem Aznavourem), balladami Leonarda Cohena i jazzowymi standardami Billie Holiday.  Urodzony w Londynie muzyk, jako nastolatek wyemigrował do Paryża, gdzie przez lata grywał w metrze oraz barach utwory Leonarda Cohena, Edith Piaf czy Jacquesa Brela. Z czasem zdobył wielkie uznanie w paryskim środowisku, by po premierze albumu „At Least For Now”, podbić światowe sceny. Uhonorowany zarówno „francuskim Grammy” czyli nagrodą „Victoires de la Musique” jak i najbardziej prestiżowym brytyjskim wyróżnieniem „Mercury Award”, występuje w najwspanialszych salach koncertowych świata. Liczne grono oddanych fanów zdobył również w Polsce.  W tym roku zagrał, transmitowany na antenie „Trójki”, kameralny koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wraz z Kwintetem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej jako gość specjalny wykonał też piosenkę „London” podczas Gali Fryderyków.  Szczególnej głębi i liryzmu jego melancholijne kompozycje nabierają w wykonaniach koncertowych. Benjamin to charyzmatyczny performer, przykuwający uwagę niezwykłą prezencją, wspaniałym głosem, unikalnym stylem gry na pianinie i emocjonalną ekspresją.  Zwykle występuje solo, tym bardziej więc cieszy, że do Warszawy przyjedzie z kwintetem. To będzie piękne zamknięcie koncertowego sezonu.

W odpowiedzi na liczne zapytania do sprzedaży trafia też dodatkowa pula biletów na miejsca siedzące na balkonie klubu!

Bilety w sprzedaży za pośrednictwem eventim.pl, ticketpro.pl, biletomat.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.

Benjamin Clementine – koncert

19 grudzień 2016. Warszawa, klub Palladium

Facebook

https://www.facebook.com/events/1109271375853828

I Won’t Complain’ by Benjamin Clementine (Burberry Acoustic):

 

Benjamin Clementine – London:

Benjamin Clementine – Condolence:

Benjamin Clementine – Nemesis: