Oto klubowa kolaboracja roku! – Posłuchaj piosenki Robina Schulza i Davida Guetty „Shed A Light (feat. Cheat Codes)”

161118_shed_a_light_final_comp_2400x2400_digital_korrektur

Najsłynniejszy didżej świata, David Guetta, połączył siły z jedną z największych nadziei muzyki klubowej, Robinem Schulzem. Efekt współpracy Francuza i Niemca to znakomita, przebojowa piosenka „Shed A Light”, nagrana z udziałem zespołu Cheat Codes!

David i Robin z pomocą tria z Kalifornii stworzyli piosenkę, która już zapowiadana jest jako potencjalny największy hit kończącego się roku, który umili zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i rozbrzmiewać będzie na całym świecie podczas sylwestrowych szaleństw. Parkiety będą płonąć, jak przewidują eksperci od muzyki klubowej.

– Wspieram Robina od samego początku jego kariery. Koncertowaliśmy razem i bardzo się cieszę, że mogliśmy razem nagrać piosenkę. Utwory Robina są zawsze bardzo melodyjne i pełne emocji, więc nasza współpraca wydawała się być oczywistym wyborem – mówi David Guetta o kolaboracji z młodszym kolegą po fachu z Niemiec.

Z utworu, pięknej klubowej ballady z elementami dance i popu, bije wspaniała chemia, pełne zrozumienie twórców. Robin Schulz zgadza się z tym. – „Shed A Light” jest fantastyczną kombinacją, pokazującą cechy charakterystyczne naszych stylów i doskonale wspartą przez wokale Cheat Codes – mówi didżej i producent z Osnabrück.

Wspomniani Cheat Codes byli zachwyceni, że mogli współpracować z tak uznanymi postaciami sceny klubowej.

– To dla nas pamiętne doświadczenie. Utwór opowiada o klasycznej sytuacji, kiedy zakochujesz się w kimś, ale nie jesteś pewny, czy druga strona odwzajemnia twoje uczucia. David i Robin to postacie, które zainspirowały nas do zajęcia się muzyką taneczną. Mamy nadzieję, że piosenka spodoba się wam tak jak nam się podoba – mówią młodzi Amerykanie z Los Angeles.

Choć piosenka jest też nieco mroczna, emanuje z niej nadzieja na lepsze jutro. Stąd i jej tytuł.

Piosenkę”Shed A Light (feat. Cheat Codes)” można posłuchać poniżej

David Guetta to jedna z największych postaci w historii muzyki klubowej. Sprzedał ponad 9 mln płyt i 40 mln singli na świecie. Na Spotify jego piosenek posłuchano ponad 2 miliardy razy! Jego fan page na Facebooku śledzi przeszło 55 mln internautów. Francuz trzykrotnie był nominowany do Billboard Awards. Jest autorem hymnu piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.

Niespełna 30-letni Robin Schulz też ma się czym pochwalić, pomimo o wiele krótszej kariery od Davida Guetty. 150 złotych i platynowych certyfikacji dla jego piosenek na całym świecie w minionych trzech latach, 6 mln sprzedanych płyt i singli, ponad 2 mld streamów na Spotify i blisko 2 mln subskrybujących jego kanał na YouTubie (którzy wykonali ponad miliard wyświetleń) robi spore wrażenie. Jego remiks kawaka „Waves” Mr. Probza uzyskał nominację do Grammy w kategorii „Best Remixed Recording, Non-Classical”. Zaś remiks utworu Lilly Wood And The Prick „Prayer In C” stał się światowym przebojem.