Album WOJTKA MAZOLEWSKIEGO PRZEDPREMIEROWO w TIDALU!

Chaos pełen idei to tytuł najnowszego wydawnictwa Wojtka Mazolewskiego, dostępnego od dzisiaj przedpremierowo w TIDAL. W pracach nad albumem wzięli udział muzyczni goście z różnych pokoleń, tacy jak Misia Furtak, Wojtek Waglewski czy Jan Borysewicz. Album basisty i kontrabasisty znanego m.in. z grupy Pink Freud swoją oficjalną premierę będzie miał 4 listopada, ale już dzisiaj, na tydzień przed premierą można go posłuchać w serwisie TIDAL pod linkiem: https://listen.tidal.com/album/66188837

Album Chaos pełen idei to jednocześnie pierwszy od 2009 roku, czyli od czasu Grzybobrania, solowy album Wojtka Mazolewskiego. Muzyk tym razem zaprosił do współpracy przy nagraniu gości łączących różne gatunki muzyczne. Tym samym na albumie Chaos pełen idei, oprócz wymienionych wcześniej artystów, można usłyszeć legendy rocka, takie jak John Porter i Janusz Panasewicz, cenione wokalistki, jak Natalia Przybysz i Ania Rusowicz, rapera Vienia, a także najmłodszych przedstawicieli sceny muzycznej – Justynę Święs i Piotra Ziołę. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć.

Najpierw spotykaliśmy się dla czystej przyjemności. Dzwoniłem do przyjaciół, graliśmy i cieszyliśmy się muzyką. Chodziło o fajne spożytkowanie nadmiaru twórczej energii i podzielenie się nią ze słuchaczami przez Internet. Nie myślałem o wydaniu albumu. Kiedy jednak coraz więcej z tych pomysłów znajdywało ciekawą realizację, poczułem, że nowe piosenki składają się w całość i że właśnie rodzi się nowa płyta. Kupiłem kolejną gitarę i zabrałem ją ze sobą w trasę. To był bardzo twórczy okres. W hotelach, na próbach, w przerwach między koncertami, w Polsce i zagranicą, kleiłem melodie z życia wzięte, od razu myśląc o konkretnych postaciach i głosach. Tak, by każdy utwór pasował do zaproszonego gościa – wspomina Wojtek Mazolewski.

###

O TIDALU 

TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 52 krajach z katalogiem ponad 42 milionów piosenek oraz ponad 140 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.