SPOT ON DENMARK: nadzieje duńskiej sceny w Warszawie. Klub Niebo. 10.11 – koncert darmowy.

denmark-artwork

SPOT ON DENMARK czyli duńskie szaleństwo w Warszawie! 10 listopada w stołecznym klubie Niebo wystąpią cztery zespoły uważane za największe nadzieje duńskiej sceny: Blondage, Sekuoia, Kalaha i Bremer / McCoy. To najlepsza okazja, by sprawdzić następców MØ, Trentemøllera, Agnes Obel czy WhoMadeWho, tym bardziej, że wejście na imprezę jest darmowe!

Duńczycy na muzycznym rynku w Europie radzą sobie doskonale o czym świadczy popularność takich twórców jak MØ, Trentemøllera czy Agnes Obel. 10 listopada w Warszawie po raz pierwszy będziemy mieli okazję obejrzeć na darmowym koncercie kolejną falę niezwykle zdolnych wykonawców z Kopenhagi czy Aarhus. Gwiazdami wieczoru w klubie Niebo bez wątpienia bedą dwaj wykonawcy, którzy zdobyli już międzynarodowe uznanie w świecie stylowego popu: Blondage i Sekuoia.

Ci pierwsi grali już zresztą w Polsce pod szyldem Rangleklods. Blondage tworzą bowiem Esben Andersen i Pernille Smith-Sivertsen, którzy postanowili zmienić nazwę i od nowa stworzyć swój artystyczny wizerunek. Duet z Kopenhagi twierdzi, że rutyna zabija kreatywność, zaś ich nordic-electro-popowe energetyczne kawałki potwierdzają, że zmiana wyszła im na dobre.

Esben i Pernille mają już spore doświadczenie zaś młody Patrick Alexander Bech – Madsen – twórca projektu Sekuoia, to zeszłoroczny debiutant. Pomimo krótkiego stażu na scenie ma już jednak spore osiągnięcia – koncertował z  MØ, występował na festiwalu Roskilde, zaś jego występ na festiwalu Eurosonic w Groningen był szeroko komentowany przez europejską branżę. Patrick doczekał sie nawet miana „duńskiego Jamesa Blake’a”, jednak styl Sekuoia to wypadkowa różnorodnych inspiracji i unikalnej wrażliwości 24-latka.

SPOT ON DENMARK to jednak nie tylko piosenkowe formy. Nie mniej godny uwagi od Blondage czy Sekuoia jest znakomity kwartet Kalaha. To zespół poruszający się w niezwykle ciekawej muzycznej przestrzeni pomiędzy jazzem, afrobeatem i muzyką elektroniczną. Grupę tworzą niezwykle doświadczeni i uznani wirtuozi: perkusista Emil De Waal (wystepował m.in. u boka Erika Sanko z Lounge Lizards i Wayne’a Horvitza), gitarzysta Niclas Knudsen (z trio Ibrahim Electric), i elektroniczni producenci Spejderrobot oraz Rumpistol.

Pogranicze jazzu / dubu / elektroniki to również domena duetu Bremer / McCoy. Jonathan Bremer to muzyk uznanej grupy Surf In Stereo, z kolei Morten McCoy był członkiem The Skandals i znakomitej dancehallowej ekipy Klumben & Raske Penge. Na scenie szykuje sie zatem jazzowe szalenstwo z jamajską wibracją.

Przywykliśmy przez lata, ze skandynawska muzyka gwarantuje najwyższą jakość. Na duńska prezentację zapraszamy w czwartek 10 listopada do klubu Niebo w Warszawie.

Wejście na imprezę jest darmowe.

Partnerzy: MXD – Music Export Denmark, Danish Arts Foundation, Spot.Festival, ROSA, Jazz Danmark, World Music Denmark

Facebook event

https://www.facebook.com/events/150363242092863/

SPOT ON DENMARK

Blondage, Sekuoia, Kalaha, Bremer / McCoy

Niebo. 10.11. Godz.20.00

Blondage „Dive”

Sekuoia „Evenings”

Kalaha „Nilaborre (live)

Bremer McCoy „Ordet”