TV On The Radio, Ratatat, Kamp! i Low Roar – nowi artyści Kraków Live Festival!

attachmentimg2279

TV On The Radio to jedna z najbardziej wpływowych i ukochanych przez krytykę grup ostatniego dziesięciolecia. Każdy z albumów nowojorskiego zespołu, począwszy od przełomowego debiutu, spotyka się z gorącym przyjęciem i wymusza nowe spojrzenie na – wydawałoby się – wyeksploatowane już gatunki. Kluczową pozycją w dyskografii TV On The Radio jest wydany w 2008 roku album „Dear Science”, który dziś wymieniany jest w czołówce najlepszych płyt pierwszej dekady XXI wieku. Do fanów eklektycznego brzmienia TVOTR należą m.in. David Bowie i Trent Reznor. W ubiegłym roku formacja wydała nowy album zatytułowany „Seeds” i to z tym materiałem pojawi się na Kraków Live Festival.

 

Wydarzeniem będzie również pierwszy polski koncert zespołu Ratatat, autorów niemalże całkowicie instrumentalnych albumów, na których eksperymentują z rockiem, psychodelią i elektroniką. Muzycy dosłownie kilka dni temu zapowiedzieli wydanie nowego albumu, dlatego obecność Ratatat w Krakowie nabiera dodatkowego znaczenia. Płyta „Magnifique” jest pierwszym wydawnictwem tego nowojorskiego duetu od przeszło pięciu lat, a zapowiadający ją singiel „Cream On Chrome” miał swoją premierę na festiwalu Coachella. Według zapowiedzi, na „Magnifique” Ratatat wracają do swoich gitarowych korzeni zabierając nas w rejony, gdzie królują riffy rodem z klasycznych albumów Daft Punk, z którymi Ratatat jeździli we wspólne trasy.

 

Kamp! zrobili sobie ponad półroczną przerwę. Zniknęli z sal koncertowych i mediów, by nagrywać nowy album. Latem powracają do koncertowania i być może sprawdzą przed publicznością fragmenty premierowego materiału, choć cały czas na aktualności nie traci wydana w ubiegłym roku (znowu wątek nowojorski – wytwórnia Cascine) EPka „Baltimore”.

 

Dzisiejsze ogłoszenia zamyka islandzka formacja Low Roar. Kilka dni temu zakończyli amerykańską trasę koncertową u boku Hoziera, latem planują trasę po europejskich festiwalach. Zespół założony w Reykiawiku przez Amerykanina Ryana Karazija ma na koncie dwa albumy. Ten najnowszy, „0”, ukazał się w ubiegłym roku. Dreampopowe kompozycje Low Roar doskonale oddają klimat tak popularnej w Polsce muzyki islandzkich zespołów, choć nie ma tu mowy o czystym naśladownictwie.
Dotychczas ogłoszeni: Kendrick Lamar, Foals, Future Islands, The Maccabees, MØ, Wild Beasts, Viet Cong.
 

 

Kraków Live Festival 2015 potrwa od 20 do 22 sierpnia. 20-21 sierpnia – Błonia, 2 dni, 2 sceny w namiotach, 22 sierpnia – dzień wydarzeń specjalnych. O sobotnich wydarzeniach poinformujemy wkrótce.

 

W najbliższy poniedziałek (25 maja) kończy się sprzedaż karnetów w promocyjnej cenie 220 zł.

 

Karnet festiwalowy:

 

220 zł – do 25 maja
250 zł – od 26 maja do 16 sierpnia
270 zł – od 17 sierpnia
Bilet jednodniowy 20 sierpnia – 145 zł
Bilet jednodniowy 21 sierpnia – 145 zł