Britney Spears i Spice Girls na albumie The Baseballs Premiera „Hit Me Baby…”

the_baseballs_hit_me_baby_cover

9 września ukazała się nowa płyta muzyków The Baseballs. Wydawnictwo nosi budzący skojarzenia tytuł „Hit Me Baby…”.

Słyszysz „Hit me baby…” myślisz Britney Spears? Członkowie The Baseballs mają dokładnie tak samo. Chociaż Sam, Digger i Basti dość szybko wpadli w sidła rock’n’rolla, nie udało im się uciec przed popowymi hitami lat 90. Nawet dziś od czasu do czasu zdarza im się świetnie bawić do przebojów Backstreet Boys, Spice Girls czy Ace of Base. Skoro już w sposób mistrzowski opanowali granie coverów, czemu nie mieliby wziąć na warsztat przebojów z lat 90.?

„Hit Me Baby…” to tytuł piątego albumu zespołu The Baseballs, który na koncie ma złote i platynowe płyty, a przekonująco jak mało który wykonawca, odświeża w swoich piosenkach lata 50. i 60. XX wieku. Dorastanie Sama, Diggera i Bastiego przypadało jednak na lata 90. poprzedniego stulecia, wiec trio postanowiło, że tym razem sięgnie do bogatej spuścizny muzycznej tej dekady i nada jej rockandrollowego sznytu.

 – Staramy się przezwyciężyć nasze traumatyczne doświadczenia z okresu dorastania, przy pomocy dźwięków z innej epoki – mówi ze śmiechem Basti. – Zawsze próbujemy tworzyć muzykę do tańczenia, a utwory, które wybraliśmy na nowy album z całą pewnością do tego się nadają. Niektóre nawet bardziej niż pierwowzory – dodaje nie bez racji Digger.

The Baseballs wybrali i zinterpretowali na rockandrollową modłę kompozycje z repertuarów takich twórców jak: Take That, No Angels, Westlife, Salt-N-Pepa, Britney Spears, Backstreet Boys, Ace Of Base, R. Kelly. Odbyli podróż do przyszłości z końcowym przystankiem w przeszłości. – Napiszcie, że to jest nasza wersja powrotu do przyszłości – śmieje się Sam. – Naprawdę staraliśmy się wybrać w wyobraźni o 60 lat w przeszłość, do czasów narodzin rock and rolla, kiedy królował blues, i na tej podstawie stworzyć delikatne, wyszukane aranżacje – dodał już na poważnie Digger.

Czasem The Baseballs dodali coś od siebie, a to chórek, a to dodatkową melodię, ale triu zależało przede wszystkim na tym, żeby zachować bliskość oryginalnej wersji. – Ludzie wciąż powinni bez trudu rozpoznać te piosenki – mówią Niemcy.

Wydawnictwo promuje singiel „…Baby One More Time”. Teledysk zrealizowany do piosenki można zobaczyć pod tym adresem:

Dwukrotni zdobywcy nagrody Echo oraz laureaci EBBA (European Border Breakers Award) powrócili tym samym do coverów, po wypełnionej przede wszystkim własnymi produkcjami płycie „Game Day” z 2014 roku. Powrócili w wielkim stylu.

W ramach promocji albumu „Hit Me Baby…” The Baseballs odwiedzą Polskę. Koncerty odbędą się 27 września w Starym Maneżu w Gdańsku oraz 28 września w Klubie Stodoła w Warszawie.

Tracklista płyty:

1. Back For Good

2. Survivor

3. The Sign

4. Let’s Talk About Sex

5. I Believe I Can Fly

6. …Baby One More Time

7. Shackles (Praise You)

8. Like A Champion

9. No Matter What

10. Daylight In Your Eyes

11. Believe

12. Wannabe

13. Never Ever

14. You Raise Me Up

15. Overload

16. Everybody (Baseballs’ Back)