Kolejne reedycje Pink Floyd na płytach winylowych! Premiera „Atom Heart Mother”, „Meddle” i „Obscured By Clouds” 23 września 2016!

PFRLP6-1-2 PFRLP7-1 PFRLP5-1

Mamy kolejne w 2016 roku wspaniałe wieści dla fanów legendarnej grupy Pink Floyd. Na początku jesieni pojawią się winylowe wznowienia kolejnych trzech tytułów z dyskografii zespołu! Tym razem będą to pozycje z lat 1970-72 – „Atom Heart Mother”, „Meddle” i „Obscured By Clouds”. 26 sierpnia do sprzedaży wrócą również „The Wall” oraz „The Division Bell” na winylach.

Płyty ukażą się 23 września 2016 roku. Wszystkie kompozycje na nich zostały zremasterowane z oryginalnych analogowych taśm.

Chronologicznie pierwszą z płyt jest „Atom Heart Mother” z 1970 roku, nagrana w najsłynniejszym składzie Pink Floyd, czyli: Roger Waters, David Gilmour, Richard Wright i Nick Mason. Klasyką z niego stała się epicka suita tytułowa oraz utwór „Alan’s Psychedelic Breakfast”. Był to pierwszy album Pink Floyd, który na Wyspach dotarł na sam szczyt notowania płyt. Ostatecznie „Atom Heart Mother” pokryła się złotem w Wielkiej Brytanii i platyną w USA. Słychać było na płycie jeszcze dość mocny wpływ psychodelii.

O rok młodsza od „Atom Heart Mother” jest płyta „Meddle”. Nagrana w trakcie przerwy w koncertach i mocno eksperymentalna. Na niej jednak Pink Floyd odeszli niemal zupełnie od grania psychodelicznego. Klasykiem z tego wydawnictwa stał się 23-minutowy utwór „Echoes”.

Rok 1972 to premiera płyty „Obscured By Clouds”, będącej ścieżką dźwiękową do filmu „La Vallée” Barbeta Schroedera, w Polsce znanego pod tytułem „Dolina”. Motywem przewodnim albumu, podobnie, jak bohaterki obrazu, była podróż. Teraz utwory te ukazują się ponownie w poprawionym brzmieniu.

Warto dodać, że cały czas dostępne są winylowe wznowienia „The Piper At The Gates Of Dawn”, „A Saucerful Of Secrets”, „More”, „Ummagumma”.