Nowy album zespołu Jafia KA RA VA NA jest już w sprzedaży

okladka Jafia-2

Na album złożyły się piosenki będącą wypadkową reggae i czarnej muzyki zza Oceanu. Czuć w nich inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel, czyli muzyką, która bardzo mocno wpłynęła na mistrzów reggae z Jamajki.  Reggae out of soul – tak zespół określa swoja muzykę.

 

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, a mocną stroną wydawnictwa są bogate aranżacje i rozbudowane instrumentarium (smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia, elektroniczne loopy). Realizatorem płyty jest Wojciech Przybylski (m.in. Voo Voo). Materiał nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską: na Jamajce (studio Tuff Gong, należące kiedyś do Boba Marleya) i w Niemczech (przez Umberto Echo).

Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór Mama, do którego powstał teledysk.

 

 

 

Liderem Jafii jest Dawid Portasz – niezwykły talent, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. czarnej muzyki. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Kayah, Wojciech Karolak oraz amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel.

 

Lista utworów:

1. The Drift

2. Your Happiness

3. Powstanie

4. Mama

5. Skrucha (feat. Kayah)

6. Rescue Chair

7. Do Celu

8. U Siebie

9.  Karavana

10. Sons & Daughters (feat. Wojciech Karolak)

11. W Drogę

12. Somehow

 

Jafia na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku