HONNE – „Warm On A Cold Night”; premiera: 22.07.2016

HONNE_Artwork_Warm_on_a_Cold_Night_Deluxe_Version
Debiutancka płyta jednej z największych sensacji muzyki klubowej już w sprzedaży! Premiera albumu HONNE „Warm On A Cold Night” Multiinstrumentalista James Hatcher i frontman Andy Clutterbuck w ciągu niespełna dwóch lat zbudowali sobie mocną pozycję na scenie klubowej oraz liczne grono wiernych fanów na całym świecie. Anglicy, czyli duet HONNE, 22 lipca 2016 roku sprezentowali swoim wielbicielom wspaniały prezent w postaci debiutanckiej płyty „Warm On A Cold Night”. HONNE po japońsku znaczy „prawdziwe uczucia” i często słowo to jest zestawiane z „tatemae”, oznaczające odmienne zachowania i opinie okazywane publicznie.

 

Fascynacja kulturą Japonii dała początek duetowi, w sensie sposobu, w jaki o swoich uczuciach mówią przez muzykę. Andy i James utworzyli HONNE w 2014 roku. Wcześniej byli nauczycielami muzyki na pół etatu, którzy po pracy przemieniali się w utalentowanych kompozytorów. Poznali się podczas studiów na uniwersytecie mniej więcej sześć lat temu. Co ciekawe, Andy był pierwszą osobą, jaką na uczelni poznał James, zaś James był pierwszą znajomością, jaką na uniwersytecie zawarł Andy. Połączyła ich fascynacja muzyką Radiohead. „Trzy dni później już pisaliśmy piosenki” – wspomina Andy. Obaj pochodzą z zachodniej Anglii, ale od czasu studiów ich domem jest Londyn.

 

Wśród inspiracji wymieniają tak różnych twórców jak Arctic Monkeys, Apparat, Modeselektor, Michael Jackson, wspomniany Radiohead. Andy jakiś czas spędził w Kraju Kwitnącej Wiśni, stąd i jego zainteresowanie tamtejszą kulturą. Nazwa wpadła Anglikom do głowy podczas jednej z nocnych projekcji wspaniałego filmu Sofii Coppoli „Między słowami”. Zanim ukazała się płyta „Warm On A Cold Night” Andy i James narobili sporego zamieszania EP-ką „Gone Are The Days”, z której pochodzą wspaniałe piosenki „Someone That Loves” z udziałem brytyjskiej wokalistki Izzy Bizu, „Gone Are The Days” i „Coastal Love”. Znalazły się one również na pełnowymiarowym debiucie duetu. 

 

Tytułowy utwór z płyty skupia w sobie elementy muzyki z lat 70., 80. i 90., przede wszystkim soulu i funku, hip-hopu, electro i R&B, dokonań Jamesa Blake’a albo Franka Oceana. Piosenka wyznacza kierunek całej płycie i definiuje styl HONNE. Ważną w nim rolę pełni specyficzny, głęboki i bardzo emocjonalny śpiew Andy’ego. Oprócz kompozycji tytułowej warto wymienić także delikatną „All In The Value”, zdradzającą wpływy gospel, przepełnioną szczęściem „Good Together”, nasyconą zmysłowością „The Night”. 
Lista utworów:
1. Warm On A Cold Night 
2. Til The Evening 
3. Someone That Loves You 
4. All In The Value 5. Treat You Right 
6. Out Of My Control 
7. Coastal Love 
8. It Ain’t Wrong Loving You [Explicit] 
9. The Night 10. Good Together 
11. One At A Time Please 
12. Fhkd 
13. Take You High 
14. Baby You’re Bad 
15. Gone Are The Days 16. 3am